Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Na cztery łapy odc. 17

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

O Światowym Dniu Kota pamiętali prowadzący audycję „Na cztery łapy” w Radiu 5. Z tej okazji Anna Walijewska- Maksymowicz, prezes Fundacji „Zwierzęta Niczyje” przybyła do studia z Brawurką. Kotka została znaleziona jakiś czas temu, a poszukiwania właściciela nie przyniosły efektu. Teraz Fundacja szuka Brawurce nowego domu.

Światowy Dzień Kota w Polsce obchodzony jest od 2006 roku. Kocie święto ma propagować wiedzę o kotach, podkreślać ich znaczenie w życiu człowieka oraz przede wszystkim uwrażliwiać ludzi na nierzadko trudny los kotów wolnobytujących i bezdomnych. Tego dnia organizowane są wystawy kotów rasowych, akcje propagujące adopcję, a także zbiórki darów na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom. Podczas spotkania mieliśmy okazję spotkać się z Donnym, pięciomiesięcznym szczeniakiem Pauliny Baszuk. Donny został adoptowany za pośrednictwem FZN. Jego historię przedstawiliśmy już w siódmym odcinku audycji. Szczeniak został znaleziony chłodnym wieczorem na ulicy. Nadano mu imię Daniello. Wiele zmieniło się w jego życiu od tamtej pory. Teraz dostał nowe imię i kochający dom. – Warto ofiarować zwierzęciu choćby dom tymczasowy, dzięki temu zwiększamy jego szanse na adopcje i uczymy go socjalizacji – powiedziała Paulina Baszuk. – Nie trzeba bać się formalności związanych z adopcją.

Poniżej prezentujemy nagranie z tego spotkania. Audycji „Na cztery łapy” można posłuchać w każdą środę o godzinie 13:20. Wierzymy, że podopieczni fundacji: psy, koty i inne czworonożne istoty znajdą nowe, kochające domy.

 

Autor: KW     Data: 14 lutego 2018

   
Tagi:

1 komentarz

  1. zak Odpowiedz

    w moim domu caly rok jest swieto kota mam ich 3 a w tym jednego i to jest najwiekszy kotal z mojej rodzinki wazy 6.5 kilo ma tylko 3 laputki ale to zadna ujma dla niego tym bardziej ze mi to tez w zaden sposob nie przeszkadza, ja osobiscie nie popieram zadnych wystaw z udzialem jakichkolwiek zwierzakow i zawsze bede za NIE niejmniej podrawiam pozdrawia wszyskich bardzo goraco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.