Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Na miejskich kąpieliskach nikt nie pilnuje plażowiczów

11.06.2019

Ełk

Mimo trwającej fali upałów, miejskie kąpieliska w Ełku nie są jeszcze nadzorowane przez ratowników. Mieszkańcy i przyjezdni już od kilku dni kąpią się jednak w wodach Jeziora Ełckiego.

Zapytaliśmy menedżera MOSiR-u, Dariusza Jeżewskiego, dlaczego wypoczywający na plażach, nie mają zapewnionej opieki ratownika.

Jak tłumaczy Jeżewski, decyzję o terminie otwarcia kąpielisk trzeba było podjąć pół roku temu, a wtedy nikt nie mógł przewidzieć takich temperatur.

Ratownicy zaczną pracę od 20 czerwca. Nadzorowi podlegać będą dwa miejskie kąpieliska – na tzw. starej plaży miejskiej przy ul. Parkowej i na nowoczesnym kompleksie plażowym na osiedlu Jeziorna.

– Poza plażą, na wypoczywających czekają boiska do siatkówki, koszykówki, natryski na świeżym powietrzu czy budynek z tarasem widokowym i szatnią – dodaje Dariusz Jeżewski.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku przypomina też, że do końca czerwca trwa przerwa techniczna w funkcjonowaniu Parku Wodnego.

Dodajmy, że przebieralnie i toalety w budynku na os. Jeziorna czynne są w godzinach 8.00-21.30. Ratownicy pozostaną na kąpieliskach przez całe wakacje – do 1 września.

Źródło: MOSiR w Ełku
Autor: tg, kz