Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Nagrody Św. Brunona Patrona Giżycka wręczone

Foto: Radio 5

Giżycko

Znamy laureatów w plebiscycie o „Nagrodę Św. Brunona Patrona Giżycka”. Wyniki przedstawione zostały w poniedziałek (15.01) w sali widowiskowo-kinowej Giżyckiego Centrum Kultury.

Nagrody przyznano w ośmiu kategoriach: kultura, sport, gospodarka, turystyka, zdrowie, społecznik, ambasador Giżycka oraz pomysł. W tym roku po raz pierwszy wręczono również Statuetkę Honorową.

– Kategorie były zróżnicowane, a w każdej z nich było po kilka kandydatur przedstawionych przez mieszkańców – mówi Cezary Piórkowski, przewodniczący Rady Miasta w Giżycku, będący członkiem kapituły przyznający nagrody Brunona

Nagrodę w kategorii „Społecznik” otrzymał „Rotary Club” Giżycko. Mieszkańcom grodu nad Niegocinem nie trzeba ich przedstawiać- działają społecznie od przeszło 15 lat. Są między innymi inicjatorami imprezy integrującej mieszkańców „Festyn ziemniaka”.

– To jest wielki zaszczyt i wyróżnienie, cieszymy się z tego, że zauważono „Rotary Club” przyznając nagrodę Brunona w kategorii „Społecznik” – mówi Andrzej Jelec z Rotary Club Giżycko.

W gronie dziewięciu wyróżnionych firm, mieszkańców i stowarzyszeń pojawił się również przedsiębiorca Adam Kajetanowicz, który od 33 lat z sukcesem rozpieszcza podniebienia mieszkańców naszego regionu wyrobami cukierniczymi. W rozmowie z reporterem Radia5 wspominał początki. Jak mówi – nie były łatwe.

Wśród wyróżnionych pojawił się również młody triathlonista – Wojciech Grądzki, który niedawno wywalczył kwalifikację do Mistrzostw Świata IRONMAN w RPA
– Jest to bardzo miłe zaskoczenie – przyznaje wyróżniony.

Świętego Brunona odebrała też m.in. pomysłodawczyni Giżyckiego Obserwatorium Astronomicznego – Magdalena Jurgielewicz, Giżyckie Stowarzyszenie Amazonek i giżycczanin – siatkarz ASZ-u Olsztyn Kuba Kochanowski.
Laureaci Plebiscytu oprócz Statuetki św. Brunona otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł.

Autor: ds,jwe     Data: 16 stycznia 2018

   
Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.