Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Nagrody burmistrza wręczone

13.06.2018

Giżycko

Nagrody Burmistrza Giżycka w dziedzinie kultury i sportu za rok 2017 wręczone zostały we wtorek ( 12.06) w sali widowiskowej Giżyckiego Centrum Kultury. Uczestnicy uroczystości poznali sukcesy giżycczan w poszczególnych dziedzinach i klubach sportowych. W tym roku łączna pula nagród wyniosła 37.000 zł. Oprócz nagród finansowych wręczono pamiątkowe statuetki i dyplomy.
– Jest to symboliczne podziękowanie dla całego środowiska kulturalnego i sportowego, za to, co robicie dla naszego miasta – powiedział Wojciech Iwaszkiewicz, burmistrz Giżycka.

Gościem specjalnym gali wręczenia nagród był Piotr Markiewicz, kajakarz z Augustowa, wielokrotny mistrz Polski, dwukrotny mistrz świata (1995), jedyny z Polaków, który zdobył medal olimpijski (brązowy) w Atlancie (1996).

W tym roku w dziedzinie kultury za osiągnięcia i inicjatywy w dziedzinie twórczości artystycznej, promocję, upowszechnianie i ochronę kultury, które mają wpływ na życie kulturalne Giżycka, otrzymali m.in. Bogdan Żołądkiewicz, Alina Skupińska oraz Krzysztof Kossakowski.

Spotkanie uświetniły występy artystyczne. Na scenie można było zobaczy chór Cantabile oraz uczennicę Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia – Lenę Szmarowską.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: ds