Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Narzędzia ręczne do domowego warsztatu – jakie wybrać?

22.05.2020

 

Narzędzia ręczne przydadzą się zarówno na budowie, w warsztacie, jak również w przydomowym garażu. To z ich pomocą można naprawić wiele drobnych usterek, choć przydadzą się także podczas większych remontów. Dowiedz się, w jakie narzędzia ręczne warto zainwestować. Zapraszamy do lektury.

Praktyczne narzędzia ręczne do codziennych zastosowań
Awarie w domu zdarzają się niespodziewanie, dlatego warto w zanadrzu mieć zestaw narzędzi ręcznych, który pomoże w naprawieniu wszelkich usterek. Z ich pomocą zarówno przymocujesz półkę do ściany, jak również naprawisz przeciekający zlew. Wśród narzędzi ręcznych można wyróżnić m.in. wkrętaki, młotki, szczypce, klucze, kombinerki i wiele innych. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu tych akcesoriów? Podpowiada sklep EBMiA.pl oferujący wysokiej jakości narzędzia ręczne: https://www.ebmia.pl/4641-narzedzia-reczne

Jakie wkrętaki warto mieć w domowym warsztacie?
Wkrętaki to niezbędnik w każdym domu i warsztacie, jak i na budowie. Z pewnością każdy z nas ma choć jeden wśród swoich narzędzi. Wkrętaki dzielą się na płaskie oraz krzyżowe. Dostępne są w różnych wielkościach, ale można także kupić wkrętaki z wymiennymi bitami. Najlepszą opcją jest zakup takiego zestawu, ponieważ nigdy nie wiadomo, jaki rozmiar wkrętaka będzie potrzebny. Co najważniejsze, takie komplety nie są drogie. Ceny rozpoczynają się już od 20 zł.

Jaki młotek będzie najlepszy do zastosowań domowych?
Młotek to również podstawowe narzędzie, które warto mieć w swojej domowej skrzynce narzędziowej. Przyda się zarówno podczas mniejszych, jak i większych prac remontowych. Pozwala na wbijanie zamocowań, obróbkę niektórych materiałów, wyginanie blachy, zbijanie resztek zaprawy itp. Najpopularniejsze rodzaje młotków to młotki murarskie, ciesielskie, ślusarskie, dwuobuchowe, drewniane oraz kamieniarskie.

Młotki mają bardzo prostą konstrukcję, ponieważ składają się z dwóch części: trzonka oraz obucha. Bardzo ważne jest, by te dwa elementy były ze sobą solidnie połączone. Duże znaczenie ma też wygoda użytkowania narzędzia, dlatego dobrze, by było pokryte powłoką antypoślizgową, dzięki czemu młotek nie wyślizgnie się z dłoni.

Czy warto inwestować w kombinerki?
Kombinerki to narzędzie, które przydaje się nieco rzadziej, jednak bez wątpienia warto w nie zainwestować. Mają bowiem bardzo szerokie zastosowanie. Służą do zaciskania, a także przytrzymywania różnych przedmiotów. Umożliwiają łamanie drutów i gwoździ, są świetnym narzędziem do zdejmowania izolacji oraz zginania blachy. Ważnym elementem kombinerek jest rękojeść. Warto wybrać taką, która jest pokryta materiałem antypoślizgowym, który zapewni bezpieczne użycie narzędzia.

Inne narzędzia, które warto mieć w swoim domu
Każdy z nas ma inne potrzeby, jeśli chodzi o narzędzia, jednak istnieje kilka przyrządów, które sprawdzą się w każdym gospodarstwie domowym. Zalicza się do nich m.in. klucze nastawne, szczypce zaciskowe i elektrotechniczne, klucze do rur, imadła, ściski stolarskie oraz testery elektryczne. Nie można nie wspomnieć także o akcesoriach, takich jak nożyk introligatorski, metrówka, poziomica, papier ścierny, szpachla, pistolet do silikonu i kleju, pędzle czy latarka kieszonkowa.

Artykuł sponsorowany