Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego 24 kwietnia 2017    Pogoda

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

„Nic o nas bez nas”

Foto: www.wrotapodlasia.pl   od lewej: Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, Jerzy Leszczyński,marszałek województwa podlaskiego, Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, Mirosław Lech,wójt Korycina,Jan Zalewski,starosta siemiatycki

 „Nic o nas bez nas” – pod takim hasłem zawiązał się we wtorek (18.04) Podlaski Samorządowy Komitet Protestacyjny. Deklarację założycielską podpisali w Białymstoku: prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz, marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński, prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, wójt Korycina Mirosław Lech oraz starosta siemiatycki Jan Zalewski. Komitet protestacyjny to regionalna odpowiedź na Samorządowy Komitet Protestacyjny, który powstał w Warszawie. Samorządowcy obawiają się, że o miejscowych sprawach z daleka będzie decydować rząd. Ich zdaniem centralizacja państwa to niszczenie lokalnych społeczności. Jak zapisano w deklaracji, komitet powołano „stając w obronie polskiej Konstytucji i demokracji, sprzeciwiając się dążeniom do centralizacji państwa, broniąc dorobku i sprawności samorządów”. W szerszym gronie samorządowcy spotkają się kolejny raz  26 kwietnia (środa) w Białymstoku na Podlaskim Forum Samorządowym.

Autor: PF     Źródło: www.wrotapodlasia.plData: 19 kwietnia 2017

   
Tagi:

6 Komentarzy

  1. Igor Odpowiedz

    Obrońcy demokracji a gdzie ona została złamana? Chyba ,że stołki się utraci. Ale krzywda biedaki się spotkali i narzekają .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O TYM SIE MÓWI TYTUŁ

O TYM SIĘ MÓWI

O TYM SIĘ MÓWI 2