Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Nie bądźmy obojętni, reagujmy

28.11.2018

Region

Nie bądźmy obojętni, reagujmy gdy widzimy osoby potrzebujące- apelują policjanci. Mrozy stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla osób pozostających bez stałego miejsca zamieszkania, ale również seniorów czy będących pod wpływem alkoholu.

Mroźne dni i noce to czas, kiedy funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których schronienia szukają osoby bezdomne.  Jednak jak zaznacza Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu- mundurowi nie są w stanie dotrzeć wszędzie. Stąd apel służb skierowany do osób, które dzięki właściwej reakcji mogą pomóc potrzebującym.

– Zwracamy się z prośbą do mieszkańców o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy.

Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112. Można także skorzystać z aplikacji – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Od 1 listopada w całym województwie warmińsko – mazurskim działa bezpłatna infolinia dla bezdomnych uruchomiona przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pod numerem 800 165 320 dzwoniący otrzymają informację o miejscach, gdzie bezdomni mogą szukać noclegu i ciepłego posiłku lub dostać pomoc materialną, medyczną oraz prawną. Infolinia jest uruchamiana corocznie przed sezonem zimowym i będzie działać do 31 marca 2019 r.

Źródło: KPP w Piszu
Autor artykułu: jwe