Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Nie daj się oszukać

15.11.2018

Pisz

Policjanci apelują: Kupujesz w sieci? Nie daj się oszukać!

Do Komisariatu Policji w Orzyszu zgłosił się mężczyzna, który chciał kupić przez internet konsolę. Zakupy robił na jednym z portali, gdzie swoje rzeczy sprzedają osoby prywatne. Pokrzywdzony zapłacił za towar z góry. Czekał na przesyłkę prawie miesiąc. Nie otrzymał paczki, więc 14 listopada zgłosił sprawę policji.

Mówi Anna Szypczyńska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Takim sytuacjom można jednak zapobiec. Warto pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad zmniejszających ryzyko oszustwa. Ważne jest ubezpieczenie transakcji, gwarancja ochrony kupujących – wówczas w przypadku oszustwa na naszą szkodę możemy starać się o zwrot poniesionych kosztów. Warto zapoznać się z opiniami czy komentarzami, jakie sprzedającemu wystawili inni kupujący i jak długo taką sprzedaż prowadzi. Oczywiście trzeba czytać dokładnie opisy ofert, zwłaszcza te drobnym druczkiem. Bezpieczny dla klienta jest odbiór osobisty lub przesyłka z możliwością zapłaty przy odbiorze i sprawdzeniu jej zawartości

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Mówi Anna Szypczyńska.

Kupując przez internet należy zachować zdrowy rozsądek, podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz nie dać się ponieść emocjom związanym z tzw. „okazją cenową”.

Źródło: KPP Pisz
Autor artykułu: wm