Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy 23 marca 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

na antenie
Katarzyna Szczęsna
Tomek Suchocki

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


„Nie” dla reformy oświaty

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Reformę oświaty krytycznie ocenia Bożena Kamińska, posłanka Platformy Obywatelskiej z Suwałk. Swoją opinię wyraziła w poniedziałek (06.02) na konferencji prasowej. Zdaniem parlamentarzystki, reforma jest szkodliwa i będzie ograniczać możliwości edukacyjne polskich uczniów. W jej opinii tempo wdrażania zmian jest zbyt szybkie, co spowoduje chaos w polskich szkołach. Dużym problemem będą także zwolnienia kadry dydaktycznej.

Posłanka popiera Związek Nauczycielstwa Polskiego przy organizacji referendum ws. reformy edukacji.

Autor: PF     Źródło: Radio 5Data: 6 lutego 2017

   
Tagi:

40 Komentarzy

 1. sąsiad Odpowiedz

  Reforma oświaty to powrót do normalności w szkole , należy ją jak najszybciej przeprowadzić.Te eksperymenty z gimnazjami nie zdały egzaminu o czym wszyscy zdążyli się przekonać.

  1. obywatel Odpowiedz

   W takim razie co nauczycielami którzy zostaną zwolnieni?.
   Już to się dzieje np. Pawłówka gdzie chcą zamknać szkołę i pozwalniać nauczycieli cichaczem.

   1. doradca Odpowiedz

    Panie obywatelu ! gdzie to jest zagwarantowane,że zawód nauczyciela jest dozgonny i podlega ochronie ? A co będzie jak w tej Pawłówce dzieci nie będzie ? Nauczyciele są dla dzieci,a nie odwrotnie,i powinno ich być tyle ile potrzeba,a nie tylu ilu chciałoby wykonywać ten zawód.

 2. Matka Odpowiedz

  Dokładnie tak , popieram reformę oświaty , to powrót do normalności w szkole , należy ją jak najszybciej przeprowadzić.Te eksperymenty z gimnazjami nie zdały egzaminu o czym wszyscy zdążyli się przekonać.

 3. Tata Odpowiedz

  Popieram reformę. Czas wrócić do normalności a pani poseł niech zajmie sie dyrektorowaniem. Nie jej sprawa, sama nigdy niczego dobrego nie zrobiła więc niech się nie wtrąca!

 4. monika Odpowiedz

  Reforma oświaty to bardzo dobry krok do normalności,szkoda że tak póżno. Ośmioletnia szkoła podstawowa była najlepszą szkołą w europie.Uczniowie mający trójki w Polsce jak zajechali uczyć się na zachód to tam mieli piątki.Poziom szkoły był bardzo wysoki. Tylko czy znajdą takich nauczycieli jak sprzed laty.

  1. uczeń Odpowiedz

   owszem znajdzie się jak sie zlikwiduje kartę nauczyciela przez którą nauczyciele zrobili się świętymi krowami którym wszytko wolno. Nie wszyscy oczywiscie…..

 5. mis Odpowiedz

  I bardzo dobrze, przez te gimnazja to tylko człowiek głupszy wychodził. Łatwiej było takim człowiekiem kierować np poprzez audycje w tefałenie.

 6. AN Odpowiedz

  PRZEZ DWIE KADENCJE NIC NIE ZROBIŁA DLA SUWAŁK – TEJ PANI CZAS SIĘ SKOŃCZYŁ, DALEJ GLĘDZI, MARUDZI ABY PRZETRWAĆ DO WYBORÓW, A POTEM LICZY NA NAIWNOŚĆ WYBORCÓW.

 7. Aaa Odpowiedz

  A najbardziej na reformie stracą dzieci klasy1-3 będą chodziły na zmianę popołudniowa bo w szkole brak miejsca

  1. 11 Odpowiedz

   nie będą bo jest niż demograficzny. Pamiętam w mojej szkole w szczycie system 3 zmianowy. Miałem na 14 i kończyłem o 18. nie wydaje mi się żebym coś stracił.

 8. wyborca Odpowiedz

  Ta pani wyjątkowo dba o to ,aby być w awangardzie „totalnej opozycji” i w nagrodę zostać wytypowaną na następną kadencję. A co mają z tego wyborcy ? ano nic.Paniusia ma zaś za to ciepła POsadkę.

 9. mieszkaniec Odpowiedz

  PO nie ma racji. Jeśli najmądrzejszy z tej partii (czyt. najchytrzejszy) C.C. uciekł, to znaczy, że to jest już tylko dziadowski uśmiech schetynowsko – upadający w dezaprobacie.

 10. Suwalczanka Odpowiedz

  W ośmioklasowej podstawówce wychowawca maiał szansę poznać ucznia a tym samym efektywniej wpływać na jego rozwój. Trzyletnie gimnazja to w większości „przechowalnie”, gdzie dzieciaki muszą się jakoś odnaleźć, zabłysnąć przed rówieśnikami a przy okazji mogą narobić wiele głupot. Często poważnych w skutkach. Tak dla reformy.

 11. Flok Odpowiedz

  Tak dla reformy. Dość tej patologii, a nauczyciele niech zaczną w końcu uczyć a nie zasypuja dzieci jedynkami z których nie ma szans wylezc. I mają czelnosc mówić,że to rodzice mają w domu pracować! (nie wiem, który z uczniów gimnazjum, chce z mamusia lub tatusiem odrabiać lekcje)

 12. 11 Odpowiedz

  Od zawsze tknąć nauczycieli to robi się wielki rumor. Przed powołaniem gimnazjów też było wielkie NIE dla reformy i było źle….

 13. Albert Odpowiedz

  Płaczącym, biednym nauczycielom opodatkować korepetycje to zaraz zmienią zdanie o oświacie i nauczaniu i nauczać będą w szkole a nie za pieniądze na korepetycjach.

 14. sąsiad Odpowiedz

  Pani POżenko ! proszę przestać być POlitrukiem i zacząć być posłem zwykłych ludzi,wyborców, dzięki którym pani dobrze się POwodzi .Proszę też zapoznać się z powyższymi opiniami internautów i zaprzestać głoszenia partyjniackiej propagandy.

 15. Albert Odpowiedz

  Żal mi tej kobiety. Wszystko robi pod publikę by zyskać choć troszkę poparcia u ludzi, którzy są po drugiej stronie PiS-u. Ale jak widać z powyższych komentarzy to nie ten czas i nie ta chwila. Czas może zabrać się naprawdę za poważną prace a nie za trawienie pieniędzy podatników, pewnie na kasę w biedronce mogą jeszcze przyjąć a i reklama niezła będzie, bo to koniec pani ugrupowania, które przez ostatnie 8 lat mamiło obiecankami obywateli kraju. Może czas spłacić długi zaciągnięte u swoich wyborców i zacząć wywiązywać się z obietnic a nie siać non stop populizm i przelewać z pustego w próżne. Czekamy na następne pomysły naszej super POsłanki.

 16. WSW Odpowiedz

  lewak to persona o poglądach lewicowych, jest to niedojrzała forma tego osobnika – w przeciwieństwie od formy dojrzałej cechuje się ślepym idealizmem, wiarą w możliwość radykalnego zmiany obecnego porządku rzeczy, pragnieniem poruszania bryły z posad i tym podobnych. Nieświadomy korzeni swych poglądów, często lewak krytycznie wyraża się o Marksie czy Engelsie; zarazem notorycznie posługuje się ich żargonem, w argumentacji używa ich aparatu pojęciowego; krótko – partycypuje w marksowskim paradygmacie
  Zwykle, zanim lewak przekształci się w formę dojrzałą, ginie i zmienia poglądy,na ogół dzieje się tak po kilku zastrzykach zdrowego rozsądku. Czasem jednak dochodzi do mutacji w dojrzałego lewicowca. Niestety, jest to proces nieodwracalny. Dojrzały lewicowiec zaczyna fascynować się socjologią, którą uprawia jak scholastykę; historią, w której dopatruje się procesów dziejowych; ekonomią, której nie rozumie. Jego żargon jest jednak silnie działającym na niewyrobionego słuchacza środkiem halucynogennym.

 17. andrzej Odpowiedz

  Tak dla reformy oświaty ! A polityczne warcholstwo w postaci totalnej opozycji, która nawołuje do obalenia siłą legalnie wybranej władzy nie powinno się bardziej ośmieszać wypowiedziami w tym stylu !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.