Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 23 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


-Nie możemy pozwolić na utratę 62 mln euro

Foto: Radio 5

warmińsko-mazurskie

-Nie możemy pozwolić na utratę takich środków – mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. Chodzi o 62 mln euro, które miały wesprzeć projekty po obu stronach granicy w ramach programu Polska- Rosja. Jest jednak jeden warunek. Program musi zostać zatwierdzony przez rząd do końca roku.

Marszałek wystosował do nowego premiera Mateusza Morawieckiego list w tej sprawie.

Program Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 został zaakceptowany przez międzynarodowy Wspólny Komitet Programujący, a następnie 8 grudnia 2016 roku przez Komisję Europejską.

Jak zaznacza marszałek, województwo jest już przygotowane do wdrożenia programu. Potencjalni beneficjenci przygotowali projekty, a utrata możliwości finansowania planowanych przedsięwzięć spowoduje straty finansowe po stronie województwa, samorządów oraz organizacji pozarządowych.

Do zawarcia umowy finansowej, która warunkuje uruchomienie pieniędzy na realizację projektów z programu Polska-Rosja niezbędne jest jego zatwierdzenie przez polski rząd.

W świetle regulacji unijnych powinno to nastąpić do końca 2017 roku. Brak decyzji polskiego rządu grozi zerwaniem programu i utratą szansy wsparcia w wysokości 62 mln euro.

Autor: jwe     Źródło: Radio 5Data: 19 grudnia 2017

   
Tagi:

2 komentarze

  1. CBA Odpowiedz

    Proszę się nie martwić o obecny rząd. Poprzednicy płacili miliony za pracę w elektrowni jądrowej której lokalizacji nie znamy do dzisiaj.

    1. skipper Odpowiedz

      Skończcie chrzanić o poprzednikach. Od 2 lat rządzi kto inny i miało być lepiej, a głos obywateli miał być z uwagą wysłuchiwany. A Wy tylko w kółko, że „przez 8 lat Polcy i Polaki…”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.