Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Nie przez przypadek Bargłów jest Kościelny”

29.06.2020

kraj

– Nie przez przypadek Bargłów jest Kościelny – komentował wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich Bronisław Komorowski, który był dziś gościem Radia 5. Były prezydent odniósł się do wyników kandydatów w skali kraju, jak i regionu. Jak już wiadomo, w północno-wschodniej Polsce są gminy, gdzie poparcie Andrzeja Dudy sięgało prawie 70 procent. Tak było we wspomnianym Bargłowie Kościelnym, gdzie prezydent uzyskał 68% poparcia. W Lipsku Andrzeja Dudę poparło 65,5% głosujących, w Przerośli ponad 64%, a w gminie Augustów prawie 63%. Zdaniem Bronisława Komorowskiego takich gmin jest ograniczona liczba, a w wielu miejscowościach widać narastający krytycyzm wobec Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Natomiast wyniki Rafała Trzaskowskiego, który najwięcej, bo około 31% głosów zdobył w Sejnach i Puńsku, były prezydent sugeruje łączyć z poparciem innych, opozycyjnych kandydatów.

W najbliższych dwóch tygodniach Bronisław Komorowski spodziewa się agresywnej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy ze strony telewizji publicznej. Natomiast w przypadku Rafała Trzaskowskiego, były prezydent prognozuje działania w celu pozyskania wyborców Szymona Hołowni.

Autor: AP