Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Nie żyje 79-letni mężczyzna. To trzecia w powiecie grajewskim ofiara COVID-19

30.07.2020

region

Nie żyje 79-letni mężczyzna hospitalizowany w Grajewie. To trzecia w powiecie grajewskim, a 21. w województwie podlaskim, ofiara koronawirusa.

O śmierci mężczyzny poinformował Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

79-latek miał choroby współistniejące, dodaje inspektor.

Nadzorem sanitarnym zostały objęte osoby z bliskiego otoczenia zmarłego mężczyzny.

W ciągu ostatniej doby w Grajewie stwierdzono jeden przypadek koronawirusa. To kobieta w sile wieku, mieszkanka powiatu. Obecnie przebywa w izolacji domowej.

W województwie podlaskim w ciągu ostatnich 24 godzin pozytywny wynik testów na COVID-19 uzyskało sześć osób. To cztery kobiety i dwóch mężczyzn.

O 5. nowych zakażeniach koronawirusem poinformował w czwartek (30.07.) Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.

Potwierdzone przypadki dotyczą trzech osób z powiatu giżyckiego. To mężczyzna w średnim wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna.

Aktualnie na terenie powiatu zakażonych koronawirusem jest 7 osób, z czego 2 są hospitalizowane, a 5 pozostaje w izolacji domowej. Kwarantanną objęto 118 osób- wynika z informacji powiatowego inspektora sanitarnego w Giżycku.

Pozytywny wynik testu w ciągu ostatniej doby otrzymali też- starsza kobieta z powiatu ostródzkiego i chłopiec z powiatu kętrzyńskiego. Urząd poinformował też o wyzdrowieniu młodej kobiety z powiatu piskiego.

Źródło: Radio 5, WSSE Białystok, W-MUW
Autor: wk,jwe