Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Nie żyje ksiądz Józef Kącki

07.11.2020

Straduny

Nie żyje ksiądz Józef Kącki, znany mieszkańcom regionu jako wieloletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach. To w niej, co roku przed rozpoczęciem sezonu, odprawiał uroczystą mszę, podczas której dokonywał poświęcenia motocykli.

Ksiądz Józef Kącki należał do Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, przez wiele lat pracował również jako katecheta, m.in. w I LO w Ełku.

Wiosną tego roku świętował setne urodziny oraz 75-lecie posługi kapłańskiej.

„Rok 2020 obfituje w smutne informacje. Dziś nadeszła kolejna… Z wielkim smutkiem i głębokim żalem przyjąłem wiadomość, że zmarł ks. Józef Kącki” – pisze Tomasz Osewski, wójt gminy Ełk w informacji opublikowanej na stronie internetowej urzędu.

Przypomnijmy, że rada gminy przyznała kapłanowi tytuł Honorowego Obywatela Gminy Ełk. Ksiądz Józef Kącki uhonorowany został również odznaczeniem za wszystkie dotychczasowe zasługi na rzecz gminy medalem Złotego Koguta. To pierwsza osoba w historii uhonorowana tym wyróżnieniem.

„Cześć Jego pamięci! Niech odpoczywa w pokoju!” – kończy wpis wójt Tomasz Osewski.

Uroczystości pogrzebowe księdza Józefa Kąckiego rozpoczną się w poniedziałek 9 listopada.

 

Program uroczystości:

 

Poniedziałek, 9 listopada:

16.30 – Nabożeństwo różańcowe w kościele parafialnym w Stradunach

17.00 – Msza św. żałobna w kościele parafialnym w Stradunach

19.00 – Msza św. żałobna w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku

 

Wtorek, 10 listopada:

10.30 – Nabożeństwo różańcowe w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku

11.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, Biskupa Ełckiego w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku

Ciało zmarłego księdza Józefa Kąckiego zostanie pochowane w grobowcu zakonnym Kanoników Regularnych Laterańskich na cmentarzu komunalnym nr 1 w Ełku.

 

Źródło: Radio 5, UG w Ełku
Autor: jwe