Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Niechlubny rekordzista wydmuchał 3 promile

12.11.2019

Giżycko

Dwóch pijanych kierowców zatrzymali w ciągu minionego weekendu giżyccy policjanci. Niechlubny rekordzista miał 3 promile.

Jako pierwszy, w sobotę (09.11.) po godzinie 22:30, skontrolowany został na stacji benzynowej w gminie Miłki 28-letni mieszkaniec Gminy Wydminy. Alkomat wskazał 0,7 promila. Okazało się też, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Nie przeszkodziło mu to jednak, by usiąść za kierownicą i przewozić trzech pasażerów.

W niedzielę (10.11.) wpadł 47-letni motocyklista. Zatrzymany został w południe na ul. 1-go Maja w Giżycku przez innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, sprawdzili stan trzeźwości 47-latka. Okazało się, że ma blisko 3 promile alkoholu i do tego posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. – Motocyklista przewoził dodatkowo pasażerkę – informuje Iwona Chruścińska, oficer prasowy giżyckiej policji.

Mundurowi po raz kolejny apelują o zachowanie rozsądku i niewsiadanie za kierownicę po alkoholu. Przypominają, że w przypadku braku pewności, czy jesteśmy trzeźwi i możemy prowadzić pojazd, można to sprawdzić za pomocą samoobsługowego alkomatu, znajdującego się w holu giżyckiej komendy policji, przy ul. 1-go Maja 26.

Źródło: KPP w Giżycku
Autor: jwe