Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Notofest – Festiwal Filmowy

26.07.2018

Suwałki

Festiwal Filmowy „Notofest” odbędzie się w najbliższy weekend w Suwałkach. Wszystko rozpocznie się w piątek (27.07.18) warsztatami filmowymi dla początkujących. Będzie można nauczyć się podstaw reżyserii, sztuki operatorskiej, realizacji dźwięku oraz montażu filmowego. Wieczorem w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędą się projekcje filmów oraz spotkania z twórcami. O festiwalu mówili w czwartek (26.07.18) w Radiu 5 Jacek Chodkiewicz, dyrektor festiwalu i Maciej Dydyński, dyrektor artystyczny festiwalu.

Drugi dzień festiwalu (28.07.18) rozpocznie pokaz filmu „Cwał” Krzysztofa Zanussiego, a tuż po nim warsztaty filmowe prowadzone przez reżysera. Wieczorem odbędzie się Gala Finałowa, na której zaprezentowane zostaną filmy nominowane do nagrody „Notofest Grand-Prix”. Galę uświetni koncert muzyczny duetu Paweł Szamburski i Patryk Zakrocki. O godzinie 21.00 na Placu Marii Konopnickiej odbędzie się Duże Kino Plenerowe, czyli projekcja filmu „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego oraz spotkanie z twórcami.

Festiwal zakończy się w niedzielę (29.07.18). O godzinie 12.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędą się projekcje filmów nagrodzonych w konkursie „notoshort” oraz filmów krótkometrażowych. O godzinie 21.00 nad Zalewem Arkadia w Dużym Kinie Plenerowym zaprezentowane zostaną filmy „Cicha Noc” i „Wieża. Jasny dzień”.

Patronem medialnym festiwalu jest Radio 5.

Autor: IW