Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Nowe informacje w sprawie koronawirusa

29.05.2020

Suwałki

Nowe informacje w sprawie drugiego przypadku zakażenia koronawirusem w Suwałkach. Jak już informowaliśmy, zakażenie koronawirusem stwierdzono u jednej z pracownic Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach.  Elżbieta Bednarko, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformowała Radio 5, że kobieta nie wymagała hospitalizacji. Jej stan zdrowia jest na tyle dobry, że będzie odbywała kwarantannę w domu. Jednocześnie zakażona została odizolowana od kontaktu z rodziną.  Ponadto Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach skierowała na kwarantannę i poddała badaniom kilkanaście osób, z którymi kobieta miała bezpośredni kontakt.

Godzinę po tej informacji Urząd Miasta opublikował komunikat, w którym czytamy, że zakażona kobieta została zbadana na obecność koronawirusa w związku z uruchomieniem pracy stadionu przy ulicy Zarzecze i zaplanowanych na nim rozgrywek piłkarskich. Pozytywny wynik badania u tej osoby spowodował, że dyrekcja OSIR odizolowała wszystkich 10 pracowników, którzy mieli z nią bezpośredni kontakt. Osoby te są już w kwarantannie domowej i będą jeszcze dziś miały pobrane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach wymazy do badań. Ponadto zamknięty został cały kompleks sportowy przy ulicy Zarzecze. Osoby odizolowane to pracownicy nieobsługujący petentów.

Urząd informuje również, że zakażona osoba mogła potencjalnie zarazić jednego z pracowników Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach. Dyrektor ZDIZ podjął decyzję o natychmiastowym odesłaniu do domów w sumie 10 osób, które miały z nim bezpośredni kontakt. Wszystkie osoby są już w kwarantannie domowej i będą jeszcze dziś miały pobrane przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach wymazy do badań. Osoby te to pracownicy nieobsługujący petentów.

W sumie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suwałkach pobierze próbki do badań od 23 osób. Wyniki będą znane prawdopodobnie w sobotę (30.05). O wszystkim został powiadomiony Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku, Wojewoda Podlaski oraz Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który jest w bezpośrednim kontakcie ze wszystkimi służbami sanitarnymi oraz dyrektorami jednostek, w których mogło dojść do potencjalnego rozprzestrzenienia się koronawirusa. To drugi przypadek koronawirusa w Suwałkach. Przypomnijmy, że pierwsze zakażenie wykryto w kwietniu. Zakażona wówczas kobieta już wyzdrowiała.

Autor: AP