Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Nowe linie i tańsze bilety

24.09.2020

Oleckie

Z wykluczeniem komunikacyjnym walczą w Olecku władze miasta. Chodzi m.in o dowóz dzieci do szkół oraz komunikację okolicznych mieszkańców. Do tej pory dowozem dzieci z terenu gminy do szkół zajmował się wybrany przewoźnik. Z transportu korzystali wyłącznie uczniowie szkół, prowadzonych przez gminę. Część mieszkańców skarżyła się na problem z dojazdem. Aby poprawić komunikację w regionie, władze Olecka zamierzają utworzyć 34 nowe linie. Powstaną one na trasach koniecznych do zebrania i przewiezienia uczniów do szkół oraz połączenia sołectw, osiedli i zakładów pracy z miastem. – Temat nie jest prosty ale podjęliśmy się tego wyzwania po to, by zmniejszyć wykluczenie komunikacyjne, małych, odległych od Olecka miejscowości. – mówił w czwartek na antenie Radia 5, Karol Sobczak, burmistrz Olecka.

Przy okazji dowozu dzieci do szkół będzie można dojechać do terenów do tej pory nie objętych żadną formą komunikacji, szpitali czy zakładów pracy.

– Po uzyskaniu dotacji cena biletu miesięcznego dla ucznia będzie niższa. Powstaną też nowe linie komunikacyjne. – dodaje Sobczak.

Autor: mz