Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta 21 lutego 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Nowenna do Suwałk nie dotrze

Foto: radio5.com.pl

Suwałki

Niepodległościowa Nowenna będzie odbywać się prawdopodobnie tylko w Łapach. Mówimy o tym, bo religijno-patriotyczne wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem i nabrało szerokiego rozgłosu. Z pomysłem organizowania w każdy 11 dzień miesiąca nowenny wystąpił ksiądz Krzysztof Jurczak z jednej z parafii w Łapach. Do inicjatywy przyłączyła się Podlaska Policja, a patronat nad wydarzeniem objął Jarosław Zieliński, wiceminister MSWiA.

W minioną niedzielę odbyła się pierwsze spotkanie, była modlitwa i występ Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Na razie nie wiadomo, czy Nowenna przyjmie szerszy charakter i „dotrze” chociażby na Suwalszczyznę.

Z informacji jakie uzyskaliśmy u suwalskich księży wynika, że przynajmniej w Suwałkach takiej inicjatywy parafie nie podejmują. Tymczasem Niepodległościowa Nowenna w Łapach odbiła się szerokim echem w całym kraju. Jeden z ogólnopolskich dzienników zarzucił mundurowym, że zamiast chronić, modlą się. W odpowiedzi Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku opublikowała tekst, w którym informuje, że hołd składany przy okazji, czy to uroczystości państwowych, czy to obrzędów o charakterze sakralnym, jest wyrazem przywiązania do tradycji i wynika z głębokiego szacunku do tych wartości, które stanowią o tożsamości narodowej.  – Szydzenie z postaw osób, dla których dobro Ojczyzny jest dobrem najwyższym stanowi atak nie tylko w naszą formację, ale we wszystkich Polaków – czytamy na stronie KWP.

Autor: AP     Data: 13 lutego 2018

   
Tagi:

12 Komentarzy

 1. zatroskany Odpowiedz

  Szydzenie z osób które swoją postawą, nadęciem, brakiem zrozumienia materii o której się wypowiadają, sobiepaństwem i warcholstwem kompromitują urząd, który sprawują oraz służbę którą nadzorują nie jest atakiem na wszystkich polaków – a przeciwnie – obroną wszystkich polaków przed niekompetencją władzy.

 2. Ubogi Odpowiedz

  Nie dla emeryta masło, ośmiorniczki w sklepie tańsze od masła! Panie jak żyć? 17 zł podwyżki emerytury a ministry po 17 tyś. premii?

    1. Zofia D. Odpowiedz

     Oj, robolu, robolu – nie zrozumiałeś. 70 TYSIĘCY – nagrody dla ministrów za 2017, a nie podwyżka emerytury.
     Poza tym – o ustawie dezubekizacyjnej nie słyszał? To niech się douczy.

 3. tosiewytniepl Odpowiedz

  Nowenna to jakiś peseudonim artystyczny? czemu nasze miasto ma jej nie zobaczyć? nie tylko do moża ,ale i do Nowenny dostępu żądanmy!

 4. Hans Odpowiedz

  SZANOWNI PAŃSTWO
  Biednym, raczkowskim dzieciom dobrotliwa firma Gaz-System (ta sama co niedługo uszczęśliwi nas gazociągiem) hojnie podarowała szkolne wyprawki. Latorośla cieszyły się darmochą z łzami wdzięczności w oczach za tak hojny dar dziękując. Czy dzieci ofiar wybuchu gazociągu w Jankowie Przygodzkim też są takie radosne? Nie wiemy. Postaramy się sprawdzić czy też wcześniej dostały takie wspaniałe plecaczki. A więc na razie piszmy o czymś innym: Wyobraźcie sobie tzw. „celebrytę” któremu w telewizji gęba się nie zamyka od hasełek typu: „demokracja”, „niezależność jednostki”, „wolność”, „ braterstwo”, „równość obywateli wobec prawa” itp. . Eee… tego nawet nie trzeba sobie wyobrażać- wystarczy tylko włączyć radio a już traficie na takiego wymownego pyskacza… .
  A więc coś trudniejszego: wyobraźcie sobie tzw. „specustawę” sejmową zmuszającą takiego „ Europejczyka” do oddania państwu terytorium swojego prywatnego ogródka pod autostradę przewożącą towary i dającą miliardy inwestorom, ze stacją benzynową przynoszącą miliony, oferując mu za to statystyczny ekwiwalent ceny ziemi w województwie. Drastyczny, szokujący przykład, co? To coś łagodniejszego: Nie zabranie ogródka a tylko nakaz zgody na przeprowadzenie przez niego gazociągu, postawienie betonowych słupków przez które będzie się potykał do końca swoich dni (bojąc się wybuchu gazu) i wpisanie rzeczonego ogródka do sądowych Ksiąg Wieczystych jako „współwłasność z firmą realizującą projekt”. Oczywiście za takie drobnostki zapłata się nie należy, nnoooo… a niech tam…wykażmy hojność… może trochę za „ewentualne” straty przy montażu „negocjowane” po zakończeniu prac …
  Wyobrażacie sobie ten potępieńczy klangor który w razie zaboru rzeczonego ogródka podniósłby się nawet w Izraelu? Słyszycie już te oskarżenia o zamordyzm, „łamanie praw”, „zamach na praworządność”, „faszyzm”, „deptanie demokracji”?
  Ale spokojnie, odetchnijcie, w naszej demokracji, w stosunku do tych „równiejszych” nie stosuje się „specustaw”. Jeszcze by czego! Od razu są współudziałowcami i otrzymują coroczne tantiemy z zysków.
  Specustawy odnoszą się tylko do własności tubylczej większości czyli białych, katolickich chłopów którzy nie potrafią się zorganizować a ich protesty nie trafiają do mediów. Czas to zmienić!!!

 5. Witek Odpowiedz

  Najzabawniejsze jest zdanie, że Policja sama się przyłączyła do tych nowenn. Jasne jasne na pewno wszyscy uwierzą 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.