Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Nowi dyrektorzy Zespołów Szkolno-Przedszkolnych

12.08.2020

Augustów

Znamy nowych dyrektorów Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Augustowie. Przypomnijmy, że decyzją większości radnych od września Szkoła Podstawowa numer 3 zostanie połączona z Przedszkolem numer 6, natomiast Szkoła Podstawowa numer 6 z Przedszkolem numer 3. Po połączeniu jednostki będą stanowić zespoły szkolno-przedszkolne. Połączenie dotyczy jedynie sfery księgowo-administracyjnej i przyniesie miastu około 250 tysięcy złotych oszczędności. – Z punktu widzenia przedszkolaków, uczniów i kadry oświatowej nic się nie zmieni – mówi Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa, odpowiedzialny między innymi za nadzór nad Wydziałem Edukacji i Sportu.

Andrzej Kaszkiel został dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 2 w Augustowie. To największa placówka oświatowa w mieście. Uczęszcza do niej blisko tysiąc dzieci. Kaszkiel wcześniej kierował między innymi suwalskimi szkołami: Zespołem Szkół numer 3 oraz I Liceum Ogólnokształcącym.

Zespołem Szkolno-Przedszkolnym numer 1 pokieruje natomiast Henryka Rzepecka. Nowa dyrektor może pochwalić się bogatym doświadczeniem – zarówno w zakresie nauczania, jak i zarządzania oświatą. Kierowała między innymi Szkołą Podstawową numer 5 i Gimnazjum numer 2 w Augustowie.

Nowi dyrektorzy rozpoczną sprawowanie funkcji wraz ze startem roku szkolnego, czyli od 1 września.

Autor: IW
Źródło: UM Augustów