Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Nowi funkcjonariusze złożyli ślubowanie. SG czeka na kolejnych

06.11.2020

woj. warmińsko-mazurskie

13 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Uroczyste ślubowanie złożyli w czwartek (05.11).

Po ukończeniu szkolenia skierowani zostaną do bezpośredniej ochrony zewnętrznej granicy UE.

– Ze względu na pandemię koronawirusa skrócony został okres szkolenia – mówi Radiu 5 Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej jednostki.

Co należy do zadań funkcjonariuszy? To zależy od miejsca odbywania służby. Inne obowiązki powierzone są na przejściach granicznych, a inne zadania mają do wypełnienia funkcjonariusze skierowani na tak zwaną zieloną granicę. – Funkcjonariusze mogą być również wyznaczeni do pełnienia służby jako przewodnik psa służbowego – dodaje Mirosława Aleksandrowicz.

W tym roku Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej czeka jeszcze na 17 kandydatów, którzy zasilą szeregi jednostki.

– Służba w Straży Granicznej to gwarancja stałego zatrudnienia i dobrych zarobków – mówi Mirosława Aleksandrowicz. Jak dodaje rzeczniczka – już na szkoleniu jako kursant funkcjonariusz otrzymuje zakwaterowanie, wyżywienie i minimum 2750 złotych „na rękę” .

W służbie stałej, czyli po minimum 3 latach, to około 4,200 złotych „na rękę”. Szczegółowe informacje dotyczące naboru do Straży Granicznej można znaleźć na stronie internetowej warmińsko-mazurskiego oddziału jednostki.

Źródło: Radio 5
Autor: jwe