Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Nowy prezes o przyszłości WOSiR

26.11.2020

Suwałki

– Dostałem propozycję, stawiam na rozwój, więc przyjąłem wyzwanie – mówi Kamil Klimek, nowy prezes Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który niedawno zastąpił odwołanego Pawła Żuka. W czwartek (26.11) w audycji „Gość Radia 5” mówił o kulisach swojego powołania. Jak mówił, prezesurę zaproponowały mu osoby z Urzędu Marszałkowskiego, co odbiera jako docenienie jego dotychczasowej pracy w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Nowe zadanie traktuje jako wyzwanie osobiste.

Najbliższe miesiące prezes zamierza poświęcić na audyt. Następnie chce przedstawić marszałkowi województwa plan działań, który ma wzbogacić ofertę Szelmentu, aby nie ograniczała się jedynie do okresu zimowego. Nowy prezes nie chce jednak zdradzać szczegółów. Jak mówi, zgodnie z umową, jako pierwszy koncepcję ma poznać właściciel.

Jedna rzecz jest pewna. Nowy prezes chce odciąć się grubą kreską od tego, co było. Dotyczy to trudnych relacji między poprzednim prezesem i narciarzami stowarzyszonymi w WOSiR Szelment Ski, którzy zarzucali byłemu szefowi złe zarządzanie spółką.

Kompleks wyciągów narciarskich WOSiR Szelment na pograniczu gmin Jeleniewo i Szypliszki działa od 12 lat. Zimą oferuje siedem wyciągów narciarskich, trasy biegowe, snowpark, wypożyczalnię sprzętu narciarskiego. Latem działa elektryczny wyciąg nart wodnych, park linowy i wspinaczkowy, paintball oraz 18-dołkowe pole do minigolfa. Ostatnie lata funkcjonowania ośrodka nie należą do najlepszych. Lekkie zimy nie sprzyjają uprawianiu sportów zimowych, stąd straty finansowe. W tym roku problemy spotęgowała pandemia.

Autor: AP