Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

O krok od tragedii nad wodą

12.06.2019

Giżycko

O krok od tragedii nad wodą w gminie Ryn w powiecie giżyckim.

Z objawami niedotlenienia śmigłowcem przetransportowany został do szpitala w Mrągowie 40-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn. Mężczyzna z grupą znajomych wybrał się na ryby nad staw nieopodal trasy Knis- Nakomiady. Postanowił ochłodzić się w wodzie. Po wejściu do stawu zanurzył się, ale już nie wypłynął. Widząc to znajomi 40-latka ruszyli za nim, znaleźli go pod wodą i wyciągnęli na brzeg.

-Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w niedzielny (09.06.) wieczór, informuje Mariola Jagodzińska, z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że 40-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że opuścił już szpital.

Mundurowi apelują o zachowanie chłodnej głowy, podczas wypoczynku nad wodą i przypominają o zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim nigdy nie korzystajmy z kąpieli pod wpływem alkoholu, mówi Mariola Jagodzińska.

A jeśli widzimy tonącego należy jak najszybciej zawiadomić służby ratunkowe. Numer alarmowy nad wodą to 601 100 100. Można też dzwonić pod 112.

Źródło: KPP w Giżycku
Autor artykułu: jwe