Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Obchody 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Studzienicznej

03.06.2019

Studzieniczna

Obchody z okazji 20-lecia wizyty Ojca Świętego odbędą się w Sanktuarium w Studzienicznej.  9 czerwca 1999 roku, podczas rejsu po augustowskich jeziorach, Jan Paweł II zszedł na brzeg półwyspu, aby pomodlić się w kaplicy przy obrazie Matki Bożej. – Na miejsce ściągnęły tysiące ludzi – wspomina Ksiądz Arkadiusz Pietuszewski, proboszcz parafii w Studzienicznej, który przed 20 laty był wikariuszem w Augustowie.

Wydarzenie przypomina pomnik ustawiony na brzegu wyspy. Ojciec Święty z laską w prawej ręce, w lewej trzyma różaniec. Umieszczono też słowa wypowiedziane wtedy przez papieża: „Byłem tu wiele razy, ale jako papież po raz pierwszy i chyba ostatni”.

W 20. rocznicę wizyty w Studzienicznej, w niedzielę 9 czerwca o godzinie 13:00 odbędzie się uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa ełckiego Jerzego Mazura. Wcześniej, bo w samo południe, koncert dadzą stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Dzień wcześniej w sobotę 8 czerwca o godzinie 10:00 powitanie pielgrzymów, różaniec i o 12:00 msza święta z udziałem dzieci z Podwórkowych Kół Różańcowych pod przewodnictwem biskupa ełckiego Jerzego Mazura. Wieczorem czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, o 21:00 apel jasnogórski i procesja ze świecami na cmentarz.

Autor: AP