Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Od przyszłego tygodnia ruszy wydawanie SKM

10.08.2018

Suwałki

To już pewne – w przyszłym tygodniu do suwalczan trafią pierwsze Suwalskie Karty Mieszkańca. Urząd Miejski w Suwałkach otrzymał właśnie pierwsze karty i w przyszłym tygodniu rozpocznie się ich wydawanie suwalczanom. Ważne jest to, że wnioskodawcy, których SKM`ki są już gotowe, otrzymają z Urzędu Miejskiego w Suwałkach sms z zaproszeniem do odbioru Karty.

Warto wspomnieć, że program Suwalska Karta Mieszkańca cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Od początku lipca suwalczanie złożyli ponad 1806 wniosków o wydanie ponad 4208 kart. Do programu przystąpiło też 11 przedsiębiorców z usług, których z minimum 10% zniżką będą mogli korzystać mieszkańcy.

– Chciałbym podziękować tym przedsiębiorcom, którzy już się zdecydowali i zachęcić do przystępowania do programu kolejnych. Deklaracje przystąpienia i wszystkie niezbędne wnioski oraz oświadczenia związane z Suwalską Kartą Mieszkańca można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach um.suwalki.pl – przypomina Czesław Renkiewicz prezydent Suwałk.

Suwalska Karta Mieszkańca, to kompleksowy program działań zmierzających do poprawy warunków życia mieszkańców Suwałk. To przede wszystkim darmowa komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży oraz darmowe przedszkola i zniżka na żłobek miejski, ale też tańsze bilety do Suwalskiego Ośrodka Kultury, Aquaparku i innych miejskich obiektów sportowych. Suwalska Karta Mieszkańca będzie wydawana w czterech wariantach – zwykła, rodziny wielodzietnej, osoby niepełnosprawnej i seniora. Program startuje od 1 września.

– W tym miejscu chciałbym też przypomnieć, że Suwalska Karta Mieszkańca będzie wymagana od rodziców dzieci, którzy będą chcieli skorzystać z darmowych przedszkoli lub zniżki na żłobek, a także darmowych przejazdów komunikacją miejską. Warto więc zainteresować się tym tematem już teraz i złożyć odpowiedni wniosek o wydanie dokumentu – podkreśla Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Przypominamy, że wnioski o wydanie Suwalskiej Karty Mieszkańca są przyjmowane w pięciu punktach na terenie całego miasta:
– w Aquaparku
– w holu hali Ośrodka Sportu i Rekreacji
– w Szkole Podstawowej nr 11
– w Urzędzie Miejskim przy ul. Noniewicza 71, przy Straży Miejskiej
– w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego przy ul. Noniewicza 71.
Podstawowym warunkiem otrzymania Suwalskiej Karty Mieszkańca jest rozliczanie się z podatku dochodowego od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Suwałkach i deklaracja w zeznaniu, że miejscem zamieszkania jest miasto Suwałki.

Autor: UM Suwałki

Źródło: UM Suwałki