Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Odchodzi wiceburmistrz Giżycka

27.06.2019

Giżycko

Z giżyckiego ratusza odchodzi I wiceburmistrz Roman Łożyński, ogłosił na swojej stronie internetowej burmistrz miasta Wojciech Iwaszkiewicz.

Roman Łożyński funkcję zastępcy burmistrza pełnił od 2 marca 2015 roku. Jest informatykiem, absolwentem Politechniki Warszawskiej. W ratuszu był odpowiedzialny za Wydział Mienia, Wydział Inwestycji, Biuro Informatyki i Giżyckie Centrum Kultury.

Warto przypomnieć, że 4 marca 2019 roku burmistrz Iwaszkiewicz powołał drugiego  zastępcę, został nim przewodniczący rady miasta poprzedniej kadencji, Cezary Piórkowski.

Jak na stronie internetowej informuje burmistrz Giżycka, powołanie drugiego zastępcy związane było z informacją o tym, że odejście z ratusza rozważa Roman Łożyński.

(…) gdy na początku roku Roman zakomunikował, że ma kilka propozycji i je rozważa, postanowiłem powołać II Zastępcę Burmistrza, ponieważ dodatkowo staliśmy przed ogromnym wyzwaniem – pomocy powiatowi w prowadzeniu szpitala oraz przygotowaniu się do innych zadań prozdrowotnych. Zapytacie Państwo: „Dlaczego wówczas tego nie ogłosiłem?”. Odpowiedź jest bardzo prosta: decyzja jeszcze nie była podjęta, ale Roman powiedział mi, że do czerwca sprawa się wyjaśni i będę pierwszą osobą, która o tym się dowie”. (…) – czytamy na stronie burmistrza Giżycka.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk