Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Odkrywają z politechniką

15.11.2018

Ełk

Spotkania z naukowcami, eksperymenty i ciekawostki techniczne – to wszystko czeka na uczniów ełckich szkół w Parku Naukowo-Technologicznym. Placówka ponownie nawiązała współpracę z Politechniką Białostocką.

Raz na trzy miesiące przedstawiciele uczelni przyjadą do Ełku. Będą prowadzić zajęcia dla najmłodszych mieszkańców miasta i okolic. Wszystko po to, by zainteresować dzieci i młodzież techniką i technologią.

Pierwsze zajęcia w ramach projektu „Odkrywaj z Politechniką” odbyły się w czwartek (15.11.18).

Mówi Jakub Knyżewski, specjalista ds. promocji w ełckim Technoparku.

Starsi uczniowie rozmawiali więc o zmianach klimatu i zanieczyszczeniu powietrza. Obejrzeli sprzęt, który wykorzystuje się do badania produkcji biogazu oraz do badania gazów cieplarnianych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 uruchomili kreatywne myślenie i wzięli udział w warsztatach z niestandardowego rozwiązywania problemów. Była okazja, by poznać algorytm wynalazku, zwany Teorią Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań pod okiem dr. inż. Jerzego Sienkiewicza.

– To cenne doświadczenie dla naszych uczniów – mówi Joanna Porucznik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku.

W tym samym czasie studenci architektury wyjaśniali różnice pomiędzy architektami, urbanistami, planistami, architektami krajobrazu i wnętrz.

O zaletach współpracy Politechniki Białostockiej z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Ełku mówi Magdalena Wasilewska z białostockiej uczelni.

Spotkania z naukowcami i studentami z Politechniki Białostockiej będą organizowane co kwartał.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm