Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Odwagi, Bóg jest z wami!”. Ełk wspomina wizytę papieża

08.06.2019

Ełk

8 czerwca 1999 roku papież Polak odwiedził Ełk. Równo 20 lat po tym wydarzeniu ełczanie świętowali rocznicę wizyty św. Jana Pawła II. Wszystko to w ramach Dnia Patrona Miasta, którym Jan Paweł II został w 2014 roku.

W Parku Kopernika miał miejsce Piknik Rodzinny „Rodzina wolna od niemocy”. Tu dotarł Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszył sprzed Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego.

– Marszem chcemy pokazać wagę wartości rodziny, która jest fundamentem społeczeństwa – mówi Monika Zubowicz, współorganizatorka marszu.

Atrakcje piknikowe zgromadziły tłumy ełczan i przyjezdnych. Nie zabrakło osób, które były tu 20 lat temu i uczestniczyły w spotkaniu z Janem Pawłem II. Jednym z nich jest Piotr Kurzątkowski.

– Wracają wspaniałe wspomnienia z wizyty papieża, a dzisiejsza rocznica jest kontynuacją tamtego wydarzenia – mówi pan Piotr.

Na placu Jana Pawła II koncertował Zespół Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia. Po koncercie mszę świętą odprawił tu biskup diecezji ełckiej, Jerzy Mazur. Prosił, by ełczanie nadal mieli w sercach słowa Jana Pawła II, który 20 lat temu w tym samym miejscu apelował o odwagę.

Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku mówi, że niebawem w mieście powstanie kolejna pamiątka wizyty sprzed 20 lat.

Całość zwieńczyło czuwanie pod hasłem „Z serca płynie miłość w czynie”.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm