Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Odzyskali swoje rowery

29.10.2020

Suwałki/Sejny

Mężczyznę podejrzanego o kradzież dwóch rowerów zatrzymali suwalscy i sejneńscy policjanci. Rowery o wartości 2600 złotych wróciły do swoich właścicieli. Jednoślady zostały skradzione jesienią ubiegłego roku, z terenu gminy Krasnopol. Sprawca wykorzystał fakt, że obydwa rowery nie były właściwie zabezpieczone. Jeden z nich odzyskali policjanci z Suwałk. Jego „nowy właściciel” twierdził, że kupił rower od nieznanego mu mężczyzny. We wtorek (27.10) sejneńscy policjanci, zatrzymali 24-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży. Mundurowi odzyskali też drugi ze skradzionych jednośladów. Skradzione rowery trafiły do swoich właścicieli. 24-latek usłyszał już zarzut. Grozi mu kara 5 lat pozbawiania wolności.

Mundurowi proszą, aby nie kusić losu i zabezpieczać rower, nawet jeśli pozostawiamy go tylko na chwilę. Przypinając rower linką należy pamiętać, aby zabezpieczać całą ramę, a nie jedynie jedno z kół.

Kiedy już dojdzie do kradzieży należy podać mundurowym miejsce kradzieży, markę i wygląd roweru, w tym numery identyfikacyjne oraz jego cechy charakterystyczne.

Następnie należy stawić się na komendzie, o ile to możliwe, z dowodem kupna i numerami ramy. Warto też sfotografować rower, bo zdjęcie może ułatwić jego odnalezienie.

Autor: mz