Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Ognik” z nowym wyposażeniem. Będą zajęcia z pierwszej pomocy

25.11.2020

Ełk

Sala edukacyjna „Ognik” wzbogaciła się o nowe wyposażenie. To specjalne pomieszczenie w komendzie ełckiej straży pożarnej, gdzie dzieci i młodzież mogą zdobywać wiedzę o przeciwdziałaniu pożarom. Teraz najmłodsi będą uczyć się także, jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym.

Pomoże w tym defibrylator AED i zestaw fantomów, które strażakom udało się pozyskać dzięki udziałowi w ogólnopolskim konkursie.

I to niemałe osiągnięcie, bo – jak mówi mł. ogn. Hubert Zawistowski z ełckiej straży pożarnej – dofinansowanie otrzymało tylko 10 komend powiatowych w całej Polsce. W Ełku, w przestrzeni miejskiej, zainstalowane są defibrylatory AED. Hubert Zawistowski podkreśla, że ważne jest, by wiedzieć, jak ich używać. A czasem dorośli po prostu obawiają się, że zrobią to źle.

Młodzi, którzy zdobędą wiedzę w tym zakresie, będą mogli podzielić się nią przykład z rodzicami.

Obecnie, przez epidemię, oferta edukacyjna ełckiej straży pożarnej jest zawieszona. Ale już teraz przypominamy, o jaką wiedzę bogatsi będą uczestnicy zajęć w „Ogniku”, gdy obiekt zostanie odmrożony.

Sala „Ognik” uruchomiona została w styczniu 2018 roku. Od tego czasu odwiedziło ją ponad 2,5 tysiąca osób, nie tylko dzieci. Strażacy prowadzili także zajęcia z seniorami i nauczycielami. Zainteresowaniem obiekt cieszył się nawet w okresie wakacyjnym. Oferta „Ognika” jest skierowana nie tylko do grup z powiatu ełckiego.

Sala z nowym wyposażeniem jest już przygotowana na ponowne przyjęcie odwiedzających. Strażacy czekają tylko na sygnał do uruchomienia obiektu.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: mp