Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”- akcja poboru w Grajewie

01.08.2020

 Grajewo

„Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” pod takim hasłem przeprowadzona zostanie akcja poboru krwi w Grajewie. Zaangażować się w nią mogą nie tylko przedstawiciele służb. Organizatorzy zapraszają do podzielenia się tym życiodajnym płynem, wszystkich chętnych.

Warunki jakie trzeba spełnić to przede wszystkim dobry stan zdrowia, trzeba również mieć ukończone 18 lat i ważyć powyżej 50 kg.

Krew oddać będzie można w sobotę, 1 sierpnia, w godzinach od 9:00 do 13:00. Pobór prowadzony będzie na parkingu przy kościele p. w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie. Zarejestrować się będzie można do godziny 12:30. Organizatorzy zaznaczają, że jeśli chętnych będzie dużo, godziny zbiórki zostaną wydłużone.

– W czasie walki z koronawirusem krew jest potrzebna jeszcze bardziej. Pamiętajmy, że ludzie chorują jak wcześniej i ulegają wypadkom jak wcześniej. Dlatego też zachęcamy do oddania krwi wszystkich tych, którzy chcą i mogą to zrobić- czytamy na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie, jednego z organizatorów akcji.

Zostanie ona przeprowadzona dzięki wspólnemu zaangażowaniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku, terenowego oddziału w Łomży i parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie.

Źródło: KP PSP w Grajewie
Autor: jwe