Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ogólnopolski Festyn Rodzinny w Ełku

01.06.2019

Ełk

Już po raz XIV na placu Jana Pawła II w Ełku zorganizowany został Ogólnopolski Festyn Rodzinny. Powód świętowania z rozmachem znają nawet najmłodsi.

Konkursy sportowe i edukacyjne, kąciki gier oraz teatralne i animacyjne, występy artystyczne, losowania nagród od sponsorów i prezenty – moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka przygotowała Caritas Diecezji Ełckiej. To już tradycja. Co roku najmłodsi mieszkańcy wyczekują 1 czerwca, by podczas festynu na placu Jana Pawła II móc odebrać bezpłatny prezent i wziąć udział w zabawie. Co podobało się najbardziej?

Oprócz atrakcji, które pojawiają się co roku, tym razem nie zabrakło również odniesień do 20. rocznicy wizyty w Ełku Ojca Świętego Jana Pawła II. Mówi Renata Stańczyk z Caritas Diecezji Ełckiej:

„Odwagi, Bóg jest z Wami” to hasło Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego. Słowa nieprzypadkowe. 20 lat temu, 8 czerwca 1999 roku, tymi słowami spotkanie z wiernymi kończył w Ełku Ojciec Święty Jan Paweł II. Odniesień do wizyty Papieża-Polaka nie zabrakło również w mszy świętej, sprawowanej podczas festynu przez księdza Jerzego Mazura, biskupa diecezji ełckiej.

Planowane zakończenie festynu o godz. 21:00. Wcześniej, bo od 19:00, koncerty zespołów Baby Full i Bayer Full.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: jwe