Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ogólnopolskie Biegi Rodzinne

02.05.2018

W Giżycku już po raz dwudziesty pierwszy odbyły się Ogólnopolskie Biegi Rodzinne, których głównym celem jest integracja lokalnego społeczeństwa poprzez aktywność na świeżym powietrzu.

Wyznaczona przez organizatorów trasę w lesie miejskim tradycyjnie można było przebiec w dowolnym tempie lub przejść – nie wynik, ale sam udział jest bowiem w tej imprezie najważniejszy.

– W tym roku na starcie stanęło ponad 600 miłośników ruchu – mówi Wojciech Chodakowski z Towarzystwa Miłośników Twierdzy Boyen, współorganizator zmagań.

W Biegu Głównym najlepszy okazał się Mariusz Olszewski. Bieg Główny na dystansie 1,5 km poprzedził dwa razy dłuższy Bieg Chartów, w którym co roku startują amatorzy „ostrej” rywalizacji.
Wśród pań najszybsza była Marcela Sajkowska z Giżycka, zaś w kategorii mężczyzn triumfował Mikołaj Pochopień z Oleśnicy, który jak sam mówi, jego udział w biegach był całkiem przypadkowy

Wojciech Grądzki, który od wielu lat regularnie wygrywał Bieg Chartów, tym razem uplasował się na drugiej pozycji.
– Zabrakło mi treningów, tłumaczył swoją przegraną.

Imprezami towarzyszącymi Ogólnopolskim Biegom Rodzinnym były m.in. pokazy Krav Maga, wystawa fotograficzna, pokaz sprzętu oraz biegi dla dzieci.
Nie zabrakło też stoiska Miejskiej Biblioteki Publicznej w Giżycku.

A jak oceniają wydarzenie sami uczestnicy. O to zapytał ich reporter Radia 5.

Zwieńczeniem imprezy było losowanie nagród wśród wszystkich uczestników.