Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ogromny korek na ul. Wojska Polskiego

23.05.2019

Ełk

Korek o długości około kilometra tworzy się w godzinach szczytu na ulicy Wojska Polskiego w Ełku. Auta stoją od skrzyżowania głównej arterii miasta z ul. Armii Krajowej aż do placu Jana Pawła II. Sytuację z utrudnionym ruchem samochodów zgłosił nam w czwartek (23.05.) telefonicznie, chcący zachować anonimowość, kierowca z Ełku.

Reporter Radia 5 udał się w miejsce opisywane przez kierowcę. Przy skrzyżowaniu trwa rozbiórka starego, nieużywanego szaletu miejskiego. Barierki zabezpieczające miejsce prac tworzą tzw. wąskie gardło, a wyniku tego zablokowany jest jeden pas jezdni. Około godziny 15:30, kiedy ruch samochodowy w centrum miasta jest największy, robotników w tym miejscu nie było. Na jezdni nie zalega gruz ani ziemia, mimo to barierki stoją także po południu, uniemożliwiając przejazd obydwoma pasami.

-To prace przygotowawcze do całkowitej modernizacji ulicy Wojska Polskiego – mówi Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Zdenerwowani kierowcy zgłaszają sytuację telefonicznie. My na miejscu zapytaliśmy, ile czasu już spędzili w korku.

Prezydent Tomasz Andrukiewicz, przekazał nam informację, że barierki musiały pozostać, dla zabezpieczenia miejsca prac, kiedy nie ma tam robotników. Wykonawca prac tłumaczy, że po zdjęciu stropu z dawnego szaletu miejskiego, w obawie przed osunięciem ziemi podjęto decyzję o pozostawieniu oznakowania ostrzegawczego i zamknięciu części pasa ruchu. Do osunięcia mogłoby dojść w przypadku zwiększonego ruchu ciężarowego na skrzyżowaniu.

Źródło: Radio 5
Autor: tg