Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Około 100 uczestników „Łańcucha Światła”

15.04.2019

Ełk

Blisko 100 osób uczestniczyło w spotkaniu, będącym wyrazem poparcia dla strajku w oświacie. Wydarzenie pod nazwą „Łańcuch Światła – bądźmy razem dla edukacji” zainicjowane zostało za pośrednictwem portalu społecznościowego. Pierwszy raz ełczanie spotkali się w Parku Solidarności w miniony piątek (12.04), kolejny w poniedziałek (15.04).

Z początkiem kolejnego tygodnia strajku coraz częściej pojawia się pytanie, jak długo jeszcze prowadzona będzie akcja w placówkach oświatowych i co może wpłynąć na jej zakończenie?

Tłumaczy Alicja Hawrus, prezes ełckiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

– Chcielibyśmy już móc wrócić do pracy i znów normalnie wykonywać nasze obowiązki. Ale dopóki nie zostaną spełnione nasze postulaty, dopóki nie podjęte zostaną rozmowy odnośnie programu nauczania, akcja strajkowa będzie trwać – dodają obecni na spotkaniu w Parku Solidarności nauczyciele.

Wspólnie odśpiewali piosenkę, która powstała pierwszego dnia strajku w Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku.
Autorką tekstu pod tytułem „Murem za nauczycielami” na melodię pieśni „Mury” Jacka Kaczmarskiego jest Joanna Zgódka, nauczycielka matematyki w ełckiej „dziewiątce”.

Wśród uczestników spotkania w Parku Solidarności byli przedstawiciele ełckich szkół i przedszkoli z Ełku oraz z placówki w Starych Juchach. Kolejny „Łańcuch Światła” we wtorek (16.04).

Źródło: Radio 5
Autor: jwe