Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Orkiestra rusza już w czwartek

08.01.2019

Ełk

Koncerty muzyki rozrywkowej, ale też poważnej, zabawy dla dzieci, spotkania kreujące osobowość i imprezy w ełckich klubach. Przygotowania do ełckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy weszły już w ostatnią fazę. W tym roku centrum zarządzania Orkiestry będzie Ełckie Centrum Kultury. To tu odbędzie się większość orkiestrowych imprez. Tu również będą liczone zebrane pieniądze. Na ulice miasta wyjdzie około 200 wolontariuszy. Będzie ich można spotkać na terenie całego miasta.
Finał WOŚP 13 stycznia, jednak ełckie granie rozpocznie się już w czwartek (10.01.19) – mówi Patrycja Łapińska z ełckiego sztabu WOŚP.

Wiele atrakcji również w sobotę. Między innymi kwestujące postaci z Gwiezdnych Wojen i koncerty w ełckich klubach. A w niedzielę (13.01.19) Finał WOŚP. W Ełckim Centrum Kultury atrakcje dla dzieci i dorosłych. Koncerty Szkoły Muzycznej i chórów z ełckich szkół. Gwiazdą wieczoru będzie Karolina Czarnecka, która zaistniała na scenie muzycznej w 2014 roku za sprawą interpretacji utworu zespołu The Tiger Lillies – Heroin and Cocain (w polskim tłumaczeniu Hera, Koka, Hasz, LSD).

W tym roku hasło Orkiestry to: „Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk, zo