Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Orły” rozdane

06.04.2018

Swoje „Orły” rozdał w piątek (06.04) w Suwałkach polski tygodnik społeczno-polityczny Wprost. To nagrody dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionu oraz projektów transgranicznych i ponadnarodowych, które wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Wprost co roku organizuje w różnych regionach Polski uroczyste imprezy, podczas których przyznaje nagrody. W tym roku nagrody zostały przyznane podczas gali w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach. – Wybieramy nie tylko stolice województw, ale także różne ośrodki, które wyróżniają się na ich mapie – mówił Jacek Pochłopień, redaktor naczelny Wprost.

To właśnie Suwałki otrzymały Orła Wprost w kategorii samorząd. Statuetkę odebrał Czesław Renkiewicz, prezydent miasta. – To dowód uznania za wszystko co dzieje się w naszym mieście dla samorządu, mieszkańców i wszystkich osób które pracują i tworzą nasze miasto – mówił Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk

Nagroda za Osobowość Regionu przypadła Witoldowi Karczewskiemu, prezesowi Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, a tytuł Lidera Biznesu Henrykowi Owsiejewowi, który stoi na czele suwalskiej firmy MALOW.

W kategorii przedsiębiorca nagroda przypadła firmie Vitera – Innowacyjne technologie odżywiania roślin, która przeniosła swoją centralę z Poznania do Suwałk. Ponadto wyróżnienia otrzymało 40 firm.