Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

OSP Kaletnik z nowym wozem

19.10.2019

Kaletnik

Strażacy ochotnicy z Kaletnika w gminie Szypliszki będą jeździć na akcje nowym samochodem. W sobotę (19.10) w remizie OSP w Kaletniku, odbył się uroczysty odbiór nowego pojazdu. Był uroczysty apel, poświęcenie oraz pokazy ratownictwa z nowym wozem. Gmina pozyskała na ten cel ponad 800 tysięcy złotych. Wkład samorządu to około 150 tysięcy. Całość zaś to ponad 2 miliony złotych. Środki pochodzą z unijnego dofinansowania w ramach polsko-litewskiego programu Interreg. W ramach współpracy, strażacy z regionów przygranicznych są w stanie uzyskać korzystne dofinansowanie do zakupu sprzętu i szkoleń. – Nowy wóz to efekt porozumienia władz samorządu po stronie polskiej i litewskiej – mówi Radiu 5 Mariusz Grygieńć, wójt gminy Szypliszki.

– Już niedługo podobny wóz pojawi się tez u nas. To wielki dzień dla obu społeczności. – mówi Mariusz Zitkus, zastępca mera Kozłowej Rudy.

Nowy wóz nie stał długo bezczynnie. Zaraz po oficjalnym odbiorze odbyła się pokazowa akcja ratunkowa. – Teraz będzie bezpieczniej, i to nie tylko w Kaletniku. Druhowie często pomagają sobie w całym regionie – mówi Wojciech Głażewski, były naczelnik miejscowej OSP.

Autor: mz