Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ostatnie zakażenie koronawirusem odnotowano w piątek

18.05.2020

woj. warmińsko-mazurskie/kraj

W województwie warmińsko-mazurskim od piątku (15.05) nie zanotowano nowych przypadków koronawirusa. Wówczas patogen wykryto u młodego mężczyzny z powiatu mrągowskiego.

Weekend i poniedziałek (18.05) nie tylko nie przyniosły nowych zakażeń, ale w ciągu tych trzech dni pojawiły się kolejne wyzdrowienia. W niedzielę (17.05) Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki poinformował, że zdrowy jest już mężczyzna w średnim wieku z Olsztyna, u którego wykryto koronawirusa. Dzisiaj (18.05) do grona ozdrowieńców dołączyły dwie osoby – kobieta w średnim wieku z powiatu ostródzkiego i starsza kobieta z powiatu iławskiego. W sumie na 170 potwierdzonych do tej pory na Warmii i Mazurach zakażeń do zdrowia udało się wrócić 132 osobom. Zmarła jedna.

W Polsce od początku wybuchu epidemii potwierdzono 18 885 przypadków koronawirusa, zmarło 936 pacjentów. Jak podaje resort zdrowia, w kraju wyzdrowiało 7 628 osób. Wśród nich jest 103-letnia kobieta, która była hospitalizowana w szpitalu zakaźnym w Kędzierzynie-Koźlu. 103-latka przeszła COVID-19, wywołaną koronawirusem, stosunkowo łagodnie, a dzisiaj (18.05) została wypisana ze szpitala i trafiła z powrotem do Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach.

Źródło: MZ, W-M Urząd Wojewódzki
Autor artykułu: mp