Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Oszukany „na kuriera” stracił 15 tys. zł. Jak się ustrzec?

26.11.2020

Węgorzewo

15 tys. zł stracił mieszkaniec Węgorzewa oszukany metodą „na kuriera”.

Do komendy powiatowej policji zgłosił się w środę (25.11). Poszkodowany otrzymał SMS z prośbą o dopłatę do przesyłki w wysokości 1,29zł. Po kliknięciu w dołączony do wiadomości SMS-owej link, otworzyła się strona jego banku. Niczego nie podejrzewając mężczyzna zalogował się i dokonał zatwierdzenia przelewu. Jak się później okazało, z konta zniknęło nie 1,29, a 15 tys. zł.

– Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób – zauważa Agnieszka Filipska , oficer prasowy węgorzewskiej policji.

Jak się chronić przed taką utratą pieniędzy?

Przede wszystkim nie klikajmy w linki w wiadomościach czy mailach. A jeśli nam się to zdarzy, dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów – bardzo często pełne są literówek czy błędów. Poświęcenie kilku sekund na sprawdzenie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed stratą pieniędzy.

Źródło: KPP w Węgorzewie
Autor: jwe