Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Oszuści nie odpuszczają. Znów z konta zniknęły tysiące

06.08.2020

region

Oszuści nie odpuszczają. Kolejny mieszkaniec regionu stracił pieniądze metodą na BLIKA.

Tym razem zgłoszenie o przestępstwie otrzymali gołdapscy policjanci. Poszkodowana udostępniając kody płatności straciła z konta 2 tysiące złotych.

Jak poinformował Radio 5 kom. Tomasz Jegliński I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi – sprawca podszywał się jako znajomy, prosząc o szybką pożyczkę. W ten sposób wyłudził od pokrzywdzonej pieniądze z konta za pomocą otrzymanych kodów płatności.

To kolejny taki przypadek w ostatnim czasie.
W środę (05.08.) informowaliśmy, że ofiarą oszustów padła mieszkanka Pisza. Kobieta przekonana była, że kodem BLIK płaci za zamówienie złożone przez koleżankę. Straciła 2 tysiące złotych.

Przypomnijmy. Blik to system płatności mobilnych, który umożliwia między innymi dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych z wykorzystaniem sześciocyfrowych kodów. W tym celu należy uruchomić aplikację banku w telefonie, wyświetlić kod, przepisać go na terminalu, a następnie potwierdzić transakcję PIN-em w aplikacji banku.

Policjanci ostrzegają, że jest to kolejny „sposób na wyłudzanie pieniędzy”. I po raz kolejny apelują, aby nikomu nie udostępniać danych do kont bankowych.

Źródło: KPP w Gołdapi, Radio 5
Autor:  jwe