Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pasja poruszyła gołdapian

15.04.2019

Gołdap

Święta Wielkiej Nocy tuż-tuż. O tym, że się zbliżają i powinny mieć wymiar duchowy, przypomniało gołdapianom Misterium Męki Pańskiej, które zostało zaprezentowane w tym mieście 14 kwietnia.
– Przygotowania trwały ponad miesiąc, a zaangażowało się w to dzieło około 150 osób – mówi ksiądz Mariusz Pawlina, organizator misterium.

W ostatnich scenach, poprzedzających ukrzyżowanie Chrystusa, wzięli udział aktorzy grający arcykapłanów – Dominik Dąbrowski oraz Józef Baranowski. Jak mówią, to dla nich ogromne przeżycie, a do odegrania mają szczególne role. Co chcą pokazać?

Nabożeństwo połączone z widowiskiem teatralnym przyciągnęło tłumy. Misterium to wyjątkowa forma przekazu, który silnie oddziałuje na odbiorcę. Moc symboli, dobra gra aktorska, mistyczna oprawa zmuszają do refleksji nad tajemnicą pasji i wagą świąt wielkanocnych, podczas których wierni celebrują zwycięstwo życia nad śmiercią.
– Misterium pomaga przygotować się do triduum paschalnego i nadchodzących świąt – mówi ksiądz biskup Jerzy Mazur, ordynariusz diecezji ełckiej.

Misterium w Gołdapi odbyło się już po raz ósmy.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm