Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pełen prezentów Mikołajkowy Autobus Radia 5

06.12.2019

Ełk

Mikołajkowy Autobus Radia 5 wyruszył przed 8 rano, a trasę zakończył po zmierzchu. Wraz z dziennikarzami w drogę 6 grudnia ruszyły dzieci ze szkół podstawowych nr 5, 4 i 1, które wcieliły się w rolę rozśpiewanych pomocników Mikołaja. Odwiedziliśmy ponad 40 miejsc, gdzie spotkaliśmy osoby o wyjątkowych sercach. Stopniowo autobus zapełniał się prezentami, które trafiły do Domu Rodzinnego Państwa Ćwieków. Tu tradycyjnie są dzielone i trafiają do rodzinnych domów Państwa Moroz i Górskich oraz do Domu Świętej Faustyny w Ełku.

Jako pierwsze, podarunki przekazały dzieci z Miejskiego Przedszkola Bajka w Ełku. Po chwili prezenty wręczyli pracownicy Chaty Mrówki Ełk. Jak mówi Marek Januszewski, lubią pomagać.

Nie zawiodło także Imperium Siły. Stamtąd Mikołajkowy Autobus ruszył do ełckiego ratusza i starostwa powiatowego. Prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz i starosta, Marek Chojnowski są przekonani, że święty Mikołaj istnieje, a być nim może każdy z nas, nie tylko od święta.

Wzruszony był Marek Jezierski z Pro-Foto. W akcję Mikołajkowego Autobusu Radia 5 włączył się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, młodzież z Bursy Szkolnej, Cukiernia i Sklep Karmelek.

Elfów ciepło przywitała ekipa z firmy Prefabet Ełk. Jak dodaje Agnieszka Kędra, dyrektor zarządzający, dawanie prezentów sprawia więcej radości, niż otrzymywanie.

Ełczan o wielkich sercach spotkaliśmy także w Hurtowni Kajo oraz w Pribo. Kamil Buksa i Leszek Fiszer z Transbudu i Trans-Auto zaznaczają, że o prezentach dla dzieci zwyczajnie zapomnieć nie można.

Kolędy dzieci śpiewały też w Plastimecie, Hurtowni Fala oraz Urzędzie Gminy Ełk. Jak zdradził Tomasz Osewski, włodarz gminy, niewykluczone, że właśnie tutaj z Laponii przeprowadzi się Święty Mikołaj.

Wiele atrakcji czekało na najmłodszych w Liceum i Technikum ełckiego ZDZ. Podobnie w firmie Andzik. Warto dodać, że z każdym postojem Mikołajkowego Autobusu Radia 5 rosła góra prezentów dla najmłodszych z domów dziecka. Nie inaczej było w Sali Zabaw Tropico, Ankarze Kebab, Restauracji Kuźnia Smaku oraz w Grupie Doradczej ATM Anna i Tomasz Mużyło. Radość z dawania prezentów i słuchania kolęd w wykonaniu dzieci widać było również u pracowników i właścicieli Kancelarii Notarialnej Anny Gorlo, Firmie Budowlano-Handlowej Mieczysław Wasilewski.

Jak zaznacza kierownik firmy SABO, Tomasz Giedrojć, warto wspierać szczytny cel.

Ogromne serce okazała także Marcelina Makarewicz z LaserTag C4 i pracownicy Biura Podróży Cristal Travelnet oraz Sklepu Mebnar. Wszędzie tam elfy wchodziły ze śpiewem na ustach, a wychodziły z podarkami dla najbardziej potrzebujących. Mikołajkowy Autobus Radia 5 wsparło także Centrum Budowlane Krupiński, Impress Decor oraz „Kolej na Klocki”.
Właścicielka Salonu Optycznego Ewa Węgłowska dodała, że najbardziej lubi sprawiać przyjemność najmłodszym.

Radosne wspólne śpiewanie kolęd rozbrzmiało po chwili w Centrum Handlowym Bazar. Przywitał nas prezes Jerzy Anikiej, zawitaliśmy także do sklepu Pan Bucik Obuwie Dziecięce.
Niezbite dowody na istnienie Świętego Mikołaja ma Mirosław Ruszczyk.

Rozśpiewana ekipa pożegnała sklep Optyk Ruszczyk i udała się dalej. Sklep Rydzewski to kolejny punkt na mapie tej podróży. Następne ciepłe przyjęcia czekały na Mikołajkowy Autobus Radia 5 w Salonie Mody Męskiej „VICTORIO” oraz w Ełckim Centrum Kultury. Podarki dla dzieci przekazała nam także poseł Urszula Pasławska.

Koniec tej wspaniałej podróży to Dom Rodzinny Państwa Ćwieków. Stąd prezenty trafią dalej. W imieniu wszystkich wychowanków z domów dziecka, gdzie trafią paczki, za okazane serce dziękuje Helena Ćwiek.

Ta masa prezentów nie weszłaby do sań, więc godnie zastąpił je autokar firmy Nick-Ramzes Express.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wm, mg