Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Petycja w sprawie łąk

13.03.2019

Suwałki

Petycję w sprawie utworzenie w Suwałkach łąk złożyła dziś w ratuszowej kancelarii Alicja Chlasta, inicjatorka akcji. Pomysł poparło około 700 osób, którzy podpisali się pod umieszczoną w sieci petycją. Chcą utworzenia łąk w Parku Konstytucji 3 Maja, na Placu Marii Konopnickiej, Kaczym Dołku, skrzyżowaniu ulicy Utraty i Kolejowej, w pasie zieleni rozdzielającym jezdnie ulicy Reja, przy całej długości ulicy Noniewicza, Kościuszki i Utraty. Wnioskodawcy chcą też obsadzenia łąką ścieżki rowerowej prowadzącej z Suwałk do Krzywego. Proszą władze miasta o uwzględnienie też innych terenów nadających się z przeznaczeniem na kwietne łąki, na terenie Suwałk. Jak mówi Alicja Chlasta, łąka to naturalny krajobraz, bogaty w kolory oraz zapachy i nie trzeba jej co tydzień kosić i nawozić, jak trawnika.

Teraz nad inicjatywą pochylą się ratuszowi urzędnicy. Kamil Sznel, kierownik biura prezydenta miasta zapewnia, że petycja nie trafi na półkę.

Przypomina, że Alicja Chlasta zasłynęła już jednym dobrym pomysłem. Wystąpiła o ustawienie ławek w mieście i chociaż pomysł przegrał w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim, to samorząd przychylił się do tej inicjatywy.


Autor: AP