Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„Piątka na wakacjach” – co zobaczyć na Mazurach?

05.07.2019

region

„Piątka na wakacjach” – w piątek (05.07.) reporterzy i prezenterzy Radia 5 udali się w trasę po Mazurach.

Marcin Banachowski i Tomek Suchocki zawitali w sumie do sześciu miejscowości. Start i meta w Ełku, a odwiedzamy miejsca, które po prostu warto zobaczyć.

Pierwszy przystanek to rynek w Białej Piskiej. Nie byliście? Zarezerwujcie czas na 25-ego lipca. – Tego dnia w Białej Piskiej „kino pod chmurką” oraz warsztaty kulinarne z gotowania kwaśnicy – mówi Marta Zysk z biura promocji miejscowego ratusza.

O tym, że Mazury to dobry kierunek na wakacyjny wypoczynek, wiedzą spotkani przez Radio 5 turyści, wypoczywający w Piszu. O pomysły na spędzanie wolnego czasu w deszczową pogodę pytał Tomek Suchocki.

Podczas wypoczynku na Mazurach zadowoleni powinni być miłośnicy wędkowania.
– Ryb w Jeziorze Orzysz nie brakuje – zapewniali spotkani przez nas na miejscu wędkarze.

W ramach akcji „Piątka na wakacjach” odwiedziliśmy również Stanicę Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie nad Jeziorem Śniardwy.

Kapitan żeglugi śródlądowej, Janusz Jurczyka apeluje do wszystkich, którzy w tym roku planują rejsy po mazurskich akwenach:

Z Okartowa skierowaliśmy się do Wojskowej Stolicy Polski – Orzysza. Na tutejszym poligonie 13 lipca odbędzie się widowiskowa Bitwa Czołgów.
– W realizacji tego wydarzenia pomaga 15. Giżycka Brygada Zmechanizowana i Batalionowa Grupa Bojowa NATO, stacjonująca w Bemowie Piskim – mówi Beata Szymankiewicz, dyrektor Muzeum Wojska, Wojskowości i Ziemi Orzyskiej.

Ostatnim przystankiem na trasie „Piątki na wakacjach” była miejscowość Ogródek. Mieści się tutaj Muzeum Michała Kajki.

-Od 14 lipca, co dwa tygodnie, będzie występował zespół Dobre Wrażenie, a w pozostałe wakacyjne niedziele przygotowaliśmy zajęcia dla najmłodszych turystów – mówi Michał Misztel, kierownik muzeum.

Na trasie „Piątki na wakacjach” znalazły się Biała Piska, Pisz, Nowe Guty, Okartowo, Orzysz i Ogródek.

Źródło: Radio 5
Autor: mb,ts,jwe,tg