Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki 25 kwietnia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Piękna rywalizacja

Foto: Radio 5

Ełk

Rywalizację w jednej z najpiękniejszych dziedzin sportowych można podziwiać w Ełku. Hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 stała się areną zmagań ponad 270 tancerzy z całej Polski i Litwy. W ósmym Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prezydenta Ełku zawodnicy prezentują się w dwóch grupach tańców- standardowych oraz latynoamerykańskich. Na parkiecie prezentują się młodzi adepci tańca od lat 7, do kategorii obejmującej zawodników powyżej lat 18. Mówi Jarosław Przekop organizator Turnieju:

Ełk ma swoją silną reprezentacje. To 53 pary z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego Dwójka Ełk działającego przy Szkole Podstawowej nr 2. To począwszy od par rekreacyjnych, czyli dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tańcem, pary sportowe klasy B. Mówi Danuta Niemczynowicz Przekop, trenerka tańca:

– Taniec to nasza pasja- mówią zawodnicy UKTS Dwójka Ełk.

W turniejach tańca bardzo ważna jest oprawa- muzyka, oświetlenie i stroje zawodników. To one tworzą odpowiedni klimat. Jest jeszcze coś, na co nie każdy zwraca uwagę. To parkiet. Ciekawostką turnieju w Ełku jest, że zawodnicy tańczą na specjalnym parkiecie, który przygotowany został przez profesjonalną firmę już w czwartek. Zapewnia on odpowiednią amortyzację i elastyczność kroków i ruchów zawodnikom. Nic jednak nie zastąpi znajomości kroków i techniki. A te są oceniane przez jury. Mówi jeden z grona osiemnastu oceniających sędziów Remigijus Suslavicius z Litwy

Patronem medialnym turnieju jest Radio5.

Autor: jwe     Data: 18 marca 2017

   
Tagi:
Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.