Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pielęgnacja i leczenie włosów z łupieżem

22.07.2020

 

Pielęgnacja i leczenie włosów z łupieżem – skuteczne odżywki przeciwłupieżowe do włosów wypadających

Łupież jest przypadłością powodującą dyskomfort i niską samoocenę. Na całe szczęście, istnieją skuteczne sposoby pozbycia się łupieżu – wiele świetnej jakości preparatów znajdziesz w aptece.

Czym jest łupież?

Wszyscy wiedzą, jak prezentuje się łupież: to drobne płatki skóry złuszczające się z głowy, nieestetycznie opadające na ramiona i plączące się we włosy. Dermatolodzy wyróżniają kilka podtypów łupieżu: suchy, tłusty, łojotokowy, azbestowy. Każdy z rodzajów łupieżu ma inną przyczynę, a schorzenie przebiega w odmienny sposób. Dlatego w leczeniu łupieżu bardzo ważna jest prawidłowa diagnostyka i określenie jego rodzaju.

Jak pielęgnować włosy z łupieżem?

Włosy z łupieżem powinny być pielęgnowane wyłącznie wysokiej jakości kosmetykami przeznaczonymi do skóry głowy z łupieżem. Warto sięgać po rozwiązania apteczne, ponieważ kosmetyki tego typu posiadają w swoim składzie substancje lecznicze, a nie tylko nikłe stężenie wyciągów z ziół, jak większość kosmetyków drogeryjnych. Ponieważ łupież często wiąże się również z wypadaniem włosów, należy wybierać szampony i odżywki o działaniu ochronnym, myjącym i wzmacniającym. Odżywki są bardzo istotną częścią pielęgnacji włosów i skóry głowy z łupieżem – dostarczają im substancji odżywczych, nawilżają (ale nie przetłuszczają) i chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Skuteczne odżywki przeciwłupieżowe i przeciwko wypadaniu włosów

Największą skuteczność posiadają preparaty działające systemowo: przy nasilonym łupieżu i wypadaniu włosów warto sięgać po szampony i odżywki jednej, sprawdzonej marki. Zestaw Ducray Kertyol PSO złożony z szamponu i kremu o działaniu keratolitycznym szybko łagodzi świąd i pieczenie, dodatkowo zapobiega powstawaniu złuszczających się wykwitów skórnych. Zawiera ichtiol i crotamiton, które wykazują potwierdzoną badaniami efektywność w walce z łupieżem. Kwas glikolowy przyspiesza eliminację łusek, a glicerol optymalnie nawilża.
Zestaw Versic kierowany jest do osób chorujących na łupież pstry. Zastosowanie emulsji o działaniu przeciwgrzybiczo-złuszczającym oraz szamponu przeciwgrzybiczego gwarantuje zmniejszenie objawów choroby oraz zapobiega jej nawrotom. Przeciwłupieżowa kuracja w ampułkach Seboradin to rozwiązanie dla kobiet i mężczyzn borykających się z łupieżem suchym i tłustym. Ampułki o działaniu odżywczym wmasowuje się w umytą skórę głowy i pozostawia do następnego umycia. Zestaw roślinnych ekstraktów i opatentowany kompleks Dermosoft wspierają skórę głowy w odbudowie naturalnej bariery ochronnej oraz zapobiegają rozwojowi choroby. Farmona Herbal Care Dziegieć to odżywka do włosów z łupieżem, która hamuje nadmierny łojotok i zmniejsza rogowacenie skóry. Może być stosowana z szamponem tej samej marki lub jako wsparcie w kuracji innymi preparatami.

Skłonność do łupieżu – czego unikać?

Jeśli masz skłonności do powstawania łupieżu, przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na codzienne praktyki higieniczne. Myjąc głowę należy zrezygnować z gorącej wody oraz sprawdzić jej jakość. Jeśli woda jest mocno chlorowana, można zainwestować w filtr pod prysznic (wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych), który uchroni delikatną skórę głowy przed kontaktem z niepotrzebnymi chemikaliami. Skóra podatna na łupież nie powinna być traktowana zbyt dużą ilością kosmetyków: wszelkie preparaty do stylizacji, lakiery, pianki czy suche szampony nie są wskazane. Co ważne, warto również zwrócić uwagę na to, co się je – łupież często powodowany jest przez drożdżaki. Duża ilość cukru w diecie, przy jednoczesnej małej podaży owoców i warzyw może dodatkowo zwiększać prawdopodobieństwo zachorowania.

Artykuł sponsorowany