Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pierwsze nieoficjalne wyniki

22.10.2018

Region

Podajemy nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych w regionie.

Drugiej tury nie będzie w Ełku i w Gminie Ełk. W mieście prezydentem zostaje Tomasz Andrukiewicz z poparciem około 70 procent głosów z przeliczonych obwodów.

W gminie Ełk – wójtem nadal będzie Tomasz Osewski. Tu poparcie wyniosło 61 procent.

Najprawdopodobniej nie będzie zmiany na fotelu burmistrza Orzysza. Swoje zwycięstwo ogłosił dotychczasowy włodarz Zbigniew Włodkowski. Wstępne wyniki pokazują, że Włodkowski może cieszyć się 85-procentowym poparciem.

Wiemy też, że policzone zostały głosy w Kowalach Oleckich – tu kandydatów wystawił tylko jeden komitet. Był też jeden kandydat na wójta – Krzysztof Locman, który zdobył większość głosów na „tak”, co oznacza, że wygrał wybory.

Druga tura czeka mieszkańców gminy Prostki. Zmierzą się tam Rafał Wilczewski i Bożena Bagan a także gminy Kalinowo. Tu za dwa tygodnie mieszkańcy zdecydują, czy wójtem będzie Andrzej Bezdziecki czy Marek Markiewicz.

Teraz Olecko. Tu będzie druga tura. Wacław Olszewski zdobył prawie 3 tysiące głosów. W drugiej turze obecny burmistrz Olecka zmierzy się z Karolem Sobczakiem, na którego głos oddało prawie 2 tys. 300 osób.

Poza walką o fotel burmistrza Olecka są już Marcin Czekay z dorobkiem 1 300 głosów, Marcin Roszko, na którego głos oddało niespełna 1000 wyborców oraz Mariusz Mazurkiewicz – prawie 900 głosów.

Drugiej tury być może nie będzie w Grajewie. Tu urzędujący burmistrz Dariusz Latarowski zdobył 4 tys. 700 głosów. Adam Kiełczewski ma poparcie 2,5 tys. wyborców. A niecałe dwa tysiące głosów zdobył kandydat PiS Waldemar Remfeld.

Bez zmian w Giżycku – po przeliczeniu głosów z ponad połowy obwodów burmistrzem grodu nad Niegocinem pozostaje Wojciech Iwaszkiewicz z poparciem 56 procent.

Teraz gmina Giżycko. Tu zwycięża Marek Jasudowicz, na którego zagłosowało 57,28 procent wyborców, Andrzej Sieroński zdobył 25,34 procent głosów a Wiesław Kulik 17,38 procent.

Czesław Renkiewicz nadal będzie prezydentem Suwałk. Dane ze znacznej części obwodowych komisji wyborczej wskazują na wygraną w pierwszej turze z poparciem ponad 60 procent głosujących. Drugi jest Grzegorz Mackiewicz, który uzyskał około 20 procent głosów. Kolejne lokaty zajmują Sławomir Sieczkowski, Grzegorz Gorlo i Mariusz Szmidt.

Wójtem gminy Suwałki w pierwszej turze został wybrany Zbigniew Mackiewicz, dotychczasowy sekretarz Urzędu Gminy. Kandydat uzyskał 60-procentowe poparcie.

Na drugą turę zanosi się w Sejnach, gdzie zmierzą się prawdopodobnie zabiegający o reelekcję Arkadiusz Nowalski i Beata Jolanta Bagińska.
Również druga tura będzie w Augustowie, gdzie Wojciech Walulik, urzędujący wójt, zmierzy się z Mirosławem Karolczukiem albo Marcinem Kleczkowskim.

Andrzej Szymulewski nadal będzie wójtem Raczek. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał 1958 głosów. Na jego kontrkandydata, Romana Fiedorowicza, zagłosowało 685 mieszkańców gminy Raczki. To oczywiście nieoficjalne wyniki.

W Wiżajnach wójtem nadal będzie Stanisław Jacek Pietrukiewicz, który otrzymał 711 głosów i wygrał w pierwszej turze. Kolejny wyniki należały do Józefa Laskowskiego – 354 głosy, Anety Rudziewicz – 185 i Grzegorza Antonia – 36 głosów.

Zmiany nie będzie też w gminie Augustów, gdzie urzędujący wójt Zbigniew Tadeusz Buksiński otrzymał 1532 głosy a jego oponenta Michała Szczepańskiego poparło 593.

W Gibach wójtem będzie Robert Bagiński, który w pierwszej turze pokonał Krystiana Sołdrzyńskiego. Zaznaczamy, że to nieoficjalne informacje.
W Przerośli Sławomira Renkiewicza zastąpi Marcin Brzozowski z poparciem 732 głosów.

W Filipowie będzie druga tura. O fotel wójta powalczą Sylwester Koncewicz, który zdobył 711 głosów i Tomasz Rogowski, który uzyskał 627 głosów.

Kazimierz Urynowicz zostanie wójtem gminy Jeleniewo. Uzyskał 858 głosów poparcia i pokonał Sławomira Dąbrowskiego, który zdobył 792 głosów.

Rutka Tartak, tutaj zdecydowanie wygrywa Piotr Sienkiewicz, który zdobył 884 głosy i pokonał Magdalenę Olszewską, która zdobyła 271 głosów.

W gminie Szypliszki zdecydowanie wygrał dotychczasowy wójt Mariusz Grygieńć, zdobywając głosy 1141 wyborców.

Źródło: Radio 5
Autor artykułu: wk, AP, mz