Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pierwsze powyborcze komentarze

05.11.2018

Region

Zmiana w Olecku, Augustowie, Nowince i Filipowie. Bez zmian w Sejnach i gminie Sejny.  Od rana podajemy nieoficjalne jeszcze wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w regionie, a do Radia 5 napływają pierwsze, powyborcze komentarze. W Olecku Karol Sobczak pokonał wieloletniego burmistrza Wacława Olszewskiego. Kandydat zdobył 4453 głosy, a urzędującego burmistrza, Wacława Olszewskiego, poparło 3175 olecczan. W Augustowie urzędującego Wojciecha Walulika zastąpi Mirosław Karolczuk. Bilans głosów wynosi 4910 do 4760.

Bez zmian w Urzędzie Miasta Sejny. Arkadiusz Nowalski, urzędujący burmistrz, wygrał walkę o reelekcję. W drugiej turze wyborów pokonał Jolantę Bagińską. Na burmistrza zagłosowały 1262 osoby, a na jego rywalkę 991.

Zmiany nie będzie też w gminie Sejny, gdzie urzędujący wójt Dariusz Łostowski dostał 929 głosów, a Maciej Miszkiel 844. Nowego wójta będą mieli natomiast mieszkańcy podaugustowskiej Nowinki, gdzie urzędująca Dorota Winiewicz przegrała z Teresą Strękowską.
Stosunek głosów 818 do 701. Taki rezultat cieszy miejscową opozycję, jak chociażby Jerzego Kłoczko, wieloletniego, byłego już radnego gminy Nowinka.

Zmiana w podsuwalskim Filipowie, gdzie nowym wójtem będzie Tomasz Rogowski. Kandydat pokonał w niedzielę (04.11) w drugiej turze wyborów urzędującego Sylwestra Koncewicza stosunkiem głosów 991 do 836.

Bez zmian w gminie Kalinowo w powiecie ełckim. Tu wyborcy władzę na kolejnych 5 lat powierzyli dotychczasowemu wójtowi Andrzejowi Bezdzieckiemu.

– Wybory nic nie zmieniły – mówi Bezdziecki