Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy 24 stycznia 2018

Na żywo: Suwałki  | Ełk 

ogłoszenia

Ogłoszenia

Odstęp


Pijana wiozła Fordem 5-letnią dziewczynkę

Foto: KPP w Giżycku

Pisz

Ponad promil alkoholu wydmuchała kobieta kierująca Fordem zatrzymana przez piskich policjantów. Mało tego, 39-latka przewoziła 5-letnią córkę koleżanki i rozmawiała przez telefon w trakcie jazdy.

W trwającą od kilku dni policyjną akcję „Łapki na kierownicę” zaangażowali się również piscy mundurowi.  Ma ona zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie niesie używanie telefonu komórkowego trzymanego w ręku podczas jazdy.

W piątek (16.06) około godz. 14.00 na ul. Warszawskiej mundurowi piskiej drogówki zauważyli 39-latkę, która rozmawiała podczas jazdy przez telefon trzymając go w ręku. Kobieta została zatrzymana do kontroli, informuje Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mieszkanki gminy Pisz woń alkoholu. Badanie wykazało ponad promil w jej organizmie.  Kobieta przyznała, że wypiła wcześniej jedno piwo. Na przednim siedzeniu siedziała 5-letnia dziewczynka. Była przewożona zgodnie z przepisami. Jak się okazało, było to córka koleżanki 39-latki, którą zatrzymana chciała zabrać do Pisza na plac zabaw. 

Za kierowanie na „podwójnym” gazie kobiecie grozi kara dwóch lat więzienia. Za rozmawianie przez telefon w trakcie jazdy 200 złotowy mandat i 5 punktów karnych.
 

Autor: ate     Źródło: KPP w PiszuData: 17 czerwca 2017

   
Tagi:

1 komentarz

  1. Mecenas Odpowiedz

    Alkochol za kierownicą STOP !!! I tu sędzia powinien zapomnieć o skropułach . Pijana baba z telefonem w ręku przewożąca dziecko, niewybaczalne. Pudło pudłem, ale prawo jazdy co najmniej na 5 lat i grzywna tak żeby się wygięła durny babsztyl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Portal radio5.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach użytkowników.