Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Pijani kierowcy sprawcami kolizji

14.11.2018

Giżycko

Za jazdę na „podwójnym gazie” odpowie przed sądem dwóch kierowców zatrzymanych przez giżyckich policjantów. Obaj byli sprawcami kolizji.

Do pierwszej z nich doszło w piątek (9.11) po godzinie 18.00 na skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego z ulicą 1-go Maja. Mający ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu kierowca skutera doprowadził do zderzenia z dwoma kierowcami aut osobowych. Jak ustalili policjanci, kierujący jednośladem nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w samochód, następnie odbił się i uderzył w drugie auto jadące z naprzeciwka. Jak się okazało, pijany był nie tylko kierowca skutera, ale również jego pasażerka. W tym przypadku alkomat wskazał prawie 1 promil. W zdarzeniu tym nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Druga sytuacja miała miejsce w Rynie w poniedziałek (12.11) około godziny 15.30 na ul. Mazurskiej. Mieszkaniec gminy Ryn uderzył w inny jadący samochód, po czym próbował się oddalić. Policjanci ustalili sprawcę kolizji. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał ponad promil alkoholu.

Pijani kierowcy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Źródło: KPP w Giżycku
Autor artykułu: tg,jwe